Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya TAKEVli Gençleri Alkışladı

Dünya TAKEVli Gençleri Alkışladı
ABD'nin Phoenix şehrinde düzenlenen dünyanın en prestijli bilim fuarı ISEF Bilim Yarışmasına Türkiye'yi temsilen katılan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, ''özel ödül'' kategorisinde iki ödül kazanmayı başardı.

 

Dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olan ISEF'den Türkiye ve TAKEV Okulları adına sevindirici haberler geldi. Büyük ödül töreninden bir gün önce yapılan 'özel ödüller' töreninde TÜBİTAK seçmelerini kazanarak ISEF'e davet alan TAKEVli Türk finalistler ard arda iki kez sahneye çıkmayı başardı.
 
İzmir Özel Takev Fen ve Anadolu  Lisesi'nden İlke Adalıoğlu ve Cemil Görkem Tamer; "Mavi ışıma yapan oledlerin karakterizasyonu ve yedi segmentli oled uygulaması" projesi ile uluslararası şirket SPIE'in özel ödülünü kazandı.
 
Yine Özel Takev Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ece Derin Aydın ve Begüm Kınay ise; "Bilim bağımlılığı yener: Beyin hücrelerindeki reseptörlerin izlenmesinde yeni bir yaklaşım" adlı projeleriyle Qatar Foundation özel ödülüne layık görüldü.
 
 
Yarışmaya Dünya genelinde 77 ülkeden 1750 lise öğrencisi 1000'in üzerinde proje ile katıldı. Tüm Türkiye’den 11 lisenin 30 öğrencisi 18 proje ile finalistler arasında yer aldı. Türkiye’yi temsilen fuara katılan 11 liseden biri TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi ve 30 öğrenciden 8’i TAKEV Okulları’ndan seçildi. 
 
Intel'in sponsorluğunda ABD'de düzenlenen ISEF (International Science and Engineering Fair) dünyanın en önemli üniversite öncesi bilim projesi yarışması olarak kabul ediliyor.
 

Yayın Tarihi : 13.05.2016 : 17:28

Etiketler : haber    haberler    takev    dünya alkışladı    ISEF    Phoenix    bilim yarışması    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9010
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN