Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Batur Yeniden Birlik Başkanı Seçildi

Batur Yeniden Birlik Başkanı Seçildi
Kıyı Ege Belediyeler Birliği (KEBB) ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir’de düzenlenen 2016 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda tek aday olarak girdiği seçimde yeniden KEBB başkanı seçildi.

 

 
Kıyı Ege Belediyeler Birliği 2016 Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Narlıdere Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi. Kıyı Ege Belediyeler Birliğine bağlı üye belediye başkanları ve meclis üyeleri, Narlıdere’de Birlik başkanı, Encümen ve komisyon üyelerini seçmek için bir araya geldi. Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere’de tek aday olarak girdiği seçimde yeniden KEBB Başkanı olarak seçildi. Toplantıda Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümen ve Komisyon üyelikleri için de seçim yapıldı. Katip Asil üye olarak Balçova Belediyesi Meclis üyesi Banu Gençken, Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyesi Zeynep Ferda Demirbaş, Yedek Katip üye olarak Narlıdere Belediyesi Meclis üyesi Sibel Sessiz ile Urla Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Bilgin seçildi. Meclis Başkanvekilliği görevine ise 1. Başkan vekili Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Başkan vekili olarak ise Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina seçildi. KEBB Mayıs ayı olağan toplantısında ayrıca birliğe yeni üye olarak katılacak olan Muğla İli Dalaman ilçesi Ortaca Belediyesi, Afyonkarahisar İli Daskırı ve Evcil ilçe Belediyesi, Bitlis İli Adilcevaz İlçe Belediyesi, Antalya İli İbradi İlçe Belediyesi’nin üyelik başvuruları oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.
 
Seçimin ardından bir konuşma yapan Kıyı Ege Belediyeleri Birliği Başkanı Abdül Batur, belediyelerin büyük sorunları olduğunu ve bu sorunların çözülmesi ile ilgili çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Belediye gelirlerinde azalmaya dikkat çeken Başkan Batur, bu konuda Türkiye Belediyeler Birliği ile işbirliği yaparak bakanlığa bir kanun teklifi vermek için hazırlandıklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 13.05.2016 : 13:37

Etiketler : Batur    Yeniden    Birlik    Başkanı    Seçildi    Bölge   


Yorumlar

8115
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN