Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelliler İçin Temsili Asker Kına Gecesi

Engelliler İçin Temsili Asker Kına Gecesi
Tokat’ta 10 engelli gence törenle temsili olarak asker kına gecesi düzenlendi. Törende oğullarının ellerine kına yakan anneler, gözyaşlarını tutamadı.

 

Mahmutpaşa Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait İbn-i Kemal Mahalle konağında düzenlenen geceye, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, İl Müftüsü Ahmet Erdem ile birlikte engelli gençlerin aileleri katıldı. Asker gecesine katılan 10 engelli gence temsili olarak askeri kıyafet giydirildi. Engelli gençler önce konak önünde halay çekti.
 
ANNELERİ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
 
Program daha sonra konak içerisinde devam etti. Burada halay ekibi tarafından çeşitli oyunlar sergilenirken engelli gençler anneleri ile birlikte çember şeklinde yere oturdu. Ardından dualar eşliğinde getirilen kına, anneleri tarafından ellerine yakıldı. Bu sırada çocuklarının ellerine kına yakan bazı annelerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, 10 gence üzerinde Osmanlıca yazılı ’Yaşasın polis, yaşasın asker’ yazılı mendil hediye etti.
 
’ÇOK MUTLUYUZ’
 
Oğlu 20 yaşındaki Kadir Keskin’in eline kına yakarken gözyaşlarını tutamayan annesi Latife Keskin, "Çok mutluyuz, hüzünlüyüz" dedi. Mehmet Kaya’nın annesi Fadime Kaya ise, gururlu olduklarını söyledi. 20 yaşındaki oğlu Mehmet Katran’ın babası Yusuf Katran ise, "Gururlu ve mutluyuz. En azında askere gönderemesek de vatan savunması yapamasak da böyle bir ortamda bulunmaktan gayet mutluyuz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 12.05.2016 : 22:53

Etiketler : Tokatta    Engelliler    İçin    Temsili    Asker    Kına    Gecesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6243
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN