Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eşini İspirtoyla Yakarak Öldürmüştü

Eşini İspirtoyla Yakarak Öldürmüştü
Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, tartıştığı eşi 53 yaşındaki Teslime Güler’i iki çocuğunun gözü önünde üzerine ispirto döküp, ateşe vererek ölümüne neden olmak suçundan yargılanan Mehmet Güler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

Bakır Mahallesi’ndeki evine geçen 18 Eylül gecesi alkollü olarak gelen 55 yaşındaki Mehmet Güler, tartıştığı dört çocuğunun annesi Teslime Güler’i üzerine ispirto dökerek biri engelli iki çocuğunun gözü önünde ateşe verdi. Feryatlarına koşan komşuları tarafından üzerindeki alevler söndürülen Güler, ambulansla Kırkağaç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunda ağır yanıklar olan Güler, yanık ünitesi bulunmadığı için Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Güler, durumu ağır olması nedeniyle buradan da İstanbul’daki bir hastaneye gönderilirken, yolda yaşamını yitirdi.
 
Olayın ardından yakalanıp, tutuklanan Mehmet Güler, hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde, TCK 82’inci maddesi uyarınca canavarla hisle, eziyet çektirerek eşini öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın bugün görülen ikinci duruşmasına tutuk sanık Mehmet Güler, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı. Öldürülen Teslime Güler’in kardeşi Osman İşçi ile kızı Cemre Demirkan ile tarafları avukatları katıldı. Mehmet Güler, ifadesinde suçlamaları kabul etmeyip, eşinin kendisini yaktığını ileri sürdü. Mahkeme hakimi verilen kısa aranın ardından karanı açıklayıp, sanık Mehmet Güler’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.
 
Duruşma çıkışında konuşan Osman İşçi, ablasının 21 yaşındaki engelli oğlu üzerinden üç ayda bir aldığı engelli maaşını vermediği için eşi tarafından öldürüldüğünü söyledi.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağı Platformu üyesi Semiha Hasgör, duruşma çıkışında yaptığı basın açıklamasında kadın cinayetlerin hiçbir indirim istemediklerini yenileyerek, yine böyle bir karar çıkmasından dolayı çok memnun olduklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 12.05.2016 : 20:29

Etiketler : Eşini    İspirtoyla    Yakarak    Öldüren    Kocaya    Ağırlaştırılmış    Müebbet    Hapis    Cezası    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9797
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN