Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesi Açıldı

Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesi Açıldı
İzmir Üniversitesi bünyesinde kurulan ve 2015- 2016 yılında eğitim ve öğretime başlanan Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesi’nin resmi açılış töreni geniş bir katılımla yapıldı.

 

 
İzmir Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı ve eğitim duayeni merhum Necdet Doğanata’nın adını taşıyan yerleşkenin açılış töreninde İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’in yanı sıra İzmir Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Beken, Genel Müdür Veysi Kubba ve çok sayıda akademisyen katıldı.
 
Açılışta konuşan Selim Doğanata, merhum Necdet Doğanata’nın ’İnsanlığın önündeki en büyük engelin eğitimsizlik olduğu’ düşüncesini örnek alarak, eğitime yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Sağlık Yerleşkesinde bulunan ve kurulumu hala devam eden Simülasyon Merkezi hakkında da bilgi veren Selim Doğanata, son yıllarda uygulamalı disiplinlerde, uygulamaya yatkın bireyler yetiştirebilmek için simülasyon merkezlerinin yaygınlaştırılması konusunda önemli çalışmaları olduğunu anlattı.
 
ÖĞRENCİ SAYISI 7 BİN’E ULAŞTI
 
2010 yılında mezun vermeye başlayan İzmir Üniversitesinin fakülte sayısının 8’e öğrenci sayısının ise neredeyse 7 bin’e ulaştığını belirten Rektör Kayhan Erciyeş, "Türkiye’nin ilk afiliasyon anlaşması ile kurulan Tıp Fakültesini hayata geçirdi. Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesinde, geleceğin hekimleri ve sağlık profesyonellerini yetiştirmek için çalışmalarımız devam edecek" dedi.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel de, Sağlık Yerleşkesinin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 12.05.2016 : 16:51

Etiketler : İzmir    Necdet    Doğanata    Sağlık    Yerleşkesi    Açıldı    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1315
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN