Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şırnak’ta Çatışma: 1 Polis Şehit

Şırnak’ta Çatışma: 1 Polis Şehit
Şehit törenle uğurlandı.

 

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi 23 yaşındaki Ersan Gürpınar için 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Ali İhsan Su, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Çakırsöğüt 1’inci Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, şehidin silah arkadaşları ve geçici köy korucuları katıldı.
 
Tören şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. Şehidin özgeçmişi okundu ve dualar edildi. Daha sonra şehidin tabutu, tören mangası tarafından omuzlanarak ambulanslara götürülmek istendi. Ancak bu sırada, alanda bulunan ve töreni izleyen özel harekat polisleri, koşarak gelip şehit meslektaşlarının tabutunu omuzladı. Gözyaşları eşliğinde, salavatlar getiren özel harekat polisleri, cenazeyi ambulansa kadar taşıdı.
 
Törenin ardından şehit polis memuru Ersan Gürpınar’ın cenazesi toprağa verilmek üzere uçakla memleketi Samsun’a gönderildi.

Yayın Tarihi : 11.05.2016 : 19:11

Etiketler : Şırnakta    Çatışma    Polis    Şehit    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3579
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN