Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meteoroloji Uyardı: Rekor Geliyor

Meteoroloji Uyardı: Rekor Geliyor
Meteorolojinin tahminlerine göre, çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar hızla artmaya başlıyor. İzmir'i da hafta sonu oldukça sıcak havalar bekliyor. Cumartesi günü sıcaklık değerlerinin 28 dereceyi görmesi tahmin ediliyor.

 

Meteorolojinin 5 günlük hava tahminlerine göre, yurt genelinde sıcaklıklar lodos rüzgarıyla birlikte çarşamba gününden itibaren hızla artmaya başlıyor.
 
Bununla birlikte yine de yağışlar yer yer devam edecek. Marmara bölgesinin Trakya kesiminde yağış kendini göstermeye başladı. Aralıklı yağışlar bölgede gün boyu etkisini göstermeye devam ederken, puslu hava Marmara genelinde etsini gösterecek.
 
İç Anadolu'da da yağışların etkisini arttırmasını göstermesi tahmin ediliyor. Lodosla birlikte kıyı Ege ve Trakya'da yarından itibaren yağışlar kuvvetlenecek. Ancak ani sıcaklık artışları görülecek. Özellikle Marmara bölgesinde Perşembe, cuma ve cumartesi günleri sıcaklıklar hızlı bir şekilde artacak.
 
REKOR KIRABİLİR
 
Batı kesimlerde sıcaklıklar son yıllarda görülen en yüksek değerlere ulaşacak. İstanbul'da sıcaklıklar cumartesi günü 27-28 dereceye kadar yükselecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre ise en yüksek sıcaklık değeri 27 derece olacak.
 
İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU:
 

Yayın Tarihi : 11.05.2016 : 12:17

Etiketler : haber    haberler    hava durumu    meteoroloji    sıcaklık    sıcak hava    rekor    kanalben    ben tv    izmir       


Yorumlar

8655
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN