Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova Meydanında Türkçülük Şöleni

Bornova Meydanında Türkçülük Şöleni
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda “Türkçülük Şöleni" düzenledi.

 

Cumhuriyet Meydanı’na 9 Otağ kuruldu. Kurulan otağlarda Türk devletlerinden gelen öğrenciler ülkelerini tanıtırken, Kamu Çalışanları Vakfı ve Ülkü Ocakları da çalışmaları hakkında bilgi verdi. Şölen alanında güreş, okçuluk, mehteran gösterileri yapıldı. Çocuklar için, Dede Korkut, Nasreddin Hoca, Keloğlan, Meddah, İbiş ve Ortaoyunu sahnelendi. Şölene Azerbaycan Türk Kadınları Birliği Başkanı Tanzile Rustemkhanli da İzmir Şube Başkanı Cevahir Ahmedova ile katıldı.
 
Şölenin açılışnda konuşan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, “Dünyada yedi bağımsız devleti olan tek millet Türk Milletidir. Bu büyük bir güçtür. Fakat kanayan yaralarımız var Doğu Türkistanımız, Kırımımız, Türkmenelimiz, Güney Azerbaycanımız, Karabağımız var. İlk defa böyle kapsamlı ve şölen olarak kutlanan Türkçülük Etkinlikleri için de, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
 
Şölenin bir amacının da Türklük Değerlerini yaşatmak ve Türk Dünyası içinde tanıtımını sağlamak olduğunu vurgulayan tertip komitesi başkanı Cumhur Bulut, “İşte bu yüzden şölenimizi iki gün olarak planladık. Amacımız sadece Türk Milliyetçilerine ulaşmak değil, öz ve kök değerlerimizin aynı olduğu tüm insanımıza ulaşmak. Bu bir ilkti. İnşallah devamı da gelecek" dedi.
 
Şölende MHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Özbek Pilavı dağıtıldı.

Yayın Tarihi : 10.05.2016 : 12:38

Etiketler : Bornova    Meydanında    Türkçülük    Şöleni    Bölge   


Yorumlar

9460
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN