Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelleri Aşan Film Balçova’da

Engelleri Aşan Film Balçova’da
Usta sanatçı Haldun Dormen ve Asuman Dabak’ın engellilerle aynı sette buluştuğu “Adım Adım Işığa Giden Yol" filminin galası İzmir’in Balçova İlçesi’nde yapıldı.

 

Türkiye’de engellilerin yaşadığı zorlukları ve hayata tutunmaları ile ilgili yaşananları çarpıcı bir şekilde beyaz perdeye aktaran "Adım Adım Işığa Giden Yol" filmi Balçova Agora AVM’de yapılan İzmir galası ile izleyicilerle buluştu. Gösterim öncesi düzenlenen kokteyle konukların yanı sıra filmin oyuncuları ve Balçova Belediyesi Meclis üyeleri katıldı. Balçovalı Engelli Gençlerden oluşan Ritim Grubu, kokteylde mini bir konser verirken, Balçova Belediyesi de filmin ilk gösterimine öğrencileri ücretsiz olarak götürdü.
 
FİLMİN KONUSU
 
Eski bir balet olan Şevket’in (Haldun Dormen) hayatı, oğlu Tolga’nın (Gazi Şeker) görme engelli kızı Ayşen’i (Ümran Sevinç) ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile tutunan Ayşen’e kendisini adayan Şevket, bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulur kendini. Kariyerinin zirvesinde geçirdiği trafik kazası ile her şeyi tepetaklak olan Gökhan ve engellini kabul edemeyen Can ile hırçın bir denize doğru yelken açan Şevket’in adım adımö toplum ve ön yargılar ile mücadelesidir.

Yayın Tarihi : 10.05.2016 : 12:16

Etiketler : Engelleri    Aşan    Film    Balçovada    Bölge   


Yorumlar

7208
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN