Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Koroların Performansı Göz Doldurdu

Koroların Performansı Göz Doldurdu
Konak Belediyesi’nin Güzelyalı Kültür Merkezi'nde çalışmalarını sürdüren amatör koroların katılımıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Korolar Şenliği başladı.

 

30 Mayıs’a kadar devam edecek şenlik kapsamında 10 koro, Güzelyalı Semti’ndeki Fuat Göztepe Parkı’nda müzikseverlerle buluşuyor.  Park içindeki mini amfitiyatronun konser sahnesine dönüştüğü şenlikte saat 20.30’da başlayan konserler yoğun ilgi görüyor.

Ay sonuna kadar sürecek şenlik kapsamında son olarak ‘Amatör Besteciler Korosu’ sahne aldı. Güzel bir İzmir akşamında müzik ziyafeti yaşatan konseri 7'den 70'e her yaştan vatandaş izledi. Şef Mustafa Dalçam yönetiminde Türk Sanat Müziği'nin klasikleşmiş eserlerini seslendiren koro, dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Solo performanslarla şenlenen konseri izlemeye gelenler de şarkılara eşlik etti. Fuat Göztepe Parka gelenlere müzik ziyafeti yaşatan koro üyeleri, konser sonunda dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.  

Konak Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenen Korolar Şenliği 11 Mayıs Çarşamba günü Güzelyalı İyileştirme Platformu (GİP) Korosu’nun konseriyle devam edecek. Saat 20.30’da başlayacak ve dinleyenlere müzik dolu bir akşam yaşatacak olan konseri Şef Güven Yağtu yönetecek.  Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek şenlik hakkında bilgi almak isteyenler Konak Belediyesi’nin www.konak.bel.tr adresinden konser verecek koroları ve konser tarihlerini öğrenebilirler. 

Yayın Tarihi : 10.05.2016 : 11:20

Etiketler : konak belediyesi    fuat göztepe parkı    korolar şenliği       


Yorumlar

5692
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN