Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öztürk'ten Turizm Çıkışı

Öztürk'ten Turizm Çıkışı
DenizTicaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, kente kruvaziyer gemilerle yapılan turlar sıfır noktasına inerken, herkesi bu konuda oturup düşünmeye davet etti.

 

DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk neredeyse sıfır noktasına dayanan İzmir'deki kruvaziyer turlarla ilgili ciddi uyarı ve önerilerde bulundu. Öztürk, kruvaziyer turizmde herkesin şapkasını eline alıp önüne koyup düşünmesi gerektiğini dile getirerek, "Kruvaziyerde tüm hizmet veren herkes oturup düşünecek. İzmir'in kaybetme lüksü yok. Odaların kentin tanıtımında daha fazla çalışması lazım. Kruvaziyerde ülke tanıtımı da şehir tanıtımı da çok önemli. Ne faydası var demek yanlış olur. Hele turizmde zor dönemdelerden geçiğimiz şu zamanda" dedi. 
 
Turların güvenlik sorunu ile ilgili iptal edilmesini doğru bulmadığını belirten Öztürk, "Eğer gemi turları güvenlik sorunu nedeniyle iptal ediliyorsa bugün Avrupa'nın birçok başkentinde patlamalar, terör yaşanıyor. Gemilerin gelmemesinin, rotaları başka limanlara kaydırmasının nedeni Türkiye'deki limanların alt yapı sorunlarından, liman masraflarının yüksek oluşundan kaynaklanıyor. Yolcuların sayısındaki büyük düşüş şirketlerin destinasyonlarını Uzakdoğu'ya kaydırıp bize 'siz tek alternatif değilsiniz' mesajı vermeleri" diye konuştu. 
 
Kendilerine göre, kruvaziyer turizmde önceliğin alt yapı sorunlarını halletmek olduğunu belirten Öztürk, "Gemilerin yanaştığı limanlarla birlikte yolcu salonlarınız rehabilite edilip yenilenmeli. İzmir kruvaziyer turda daha önce en iyi destinasyon seçildi. 2017 yılında önemli gelişmeler olacak. Burada tur yapan şirketlerin kaygıları ekonomik. Liman fiyatları mutlaka düşmek zorunda. Şansımızı yükseltmek için fırsat varken alt yapı problemlerini düzeltelim" dedi. 

Yayın Tarihi : 10.05.2016 : 10:31

Etiketler : deniz ticaret odası    yusuf öztürk    kruvaziyer turizmi       


Yorumlar

2631
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN