Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan, 3. Havalimanı İnşaatında İnceleme Yaptı

Erdoğan, 3. Havalimanı İnşaatında İnceleme Yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 3. Havalimanı inşaat alanındaki çalışmaları yerinde inceledi.

 

 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan’ın inşaat alanına yaptığı ziyarette, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da hazır bulundu.
 
Ziyarette, 3. Havalimanı inşaat çalışmalarıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a brifing verildi.
 
Bakanların, havalimanı inşaatını yapan 5’li konsorsiyumun yanı sıra THY ve DHMİ yetkililerinin de katıldıkları brifingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ile Konsorsiyum üyesi Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ilk etabı 2018’in Şubat ayında hizmete girecek olan projeye ilişkin çalışmaların yüzde 20’sinin halihazırda tamamlandığını ve tüm işlerin belirlenen takvime göre yürüdüğünü belirttiler.
 
Özdemir, inşaatta halen 1500’ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 15 bin kişinin çalıştığına dikkati çekti. Yetkililer, projenin tamamlanmasıyla dünyanın en büyük havalimanına kavuşacak olan İstanbul’un, tam bir buluşma noktasına dönüşeceği vurguladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise yetkililere, havalimanının yapımında kullanılan malzemelerin yerli firmalardan teminine azami ölçüde özen göstermekte fayda bulunduğunu hatırlattığı öğrenildi.
 
Erdoğan, brifing sonrasında, beraberindeki bakanlarla birlikte, inşaatı devam eden terminal binasında da incelemelerde bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren ziyaret sırasında, kendisine sevgi gösterisinde bulunan işçilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yayın Tarihi : 09.05.2016 : 19:09

Etiketler : Erdoğan    Havalimanı    İnşaatında    İnceleme    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8219
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN