Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu'ndan Genelkurmay'a Veda Ziyareti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanlığı'na veda ziyaretinde bulunurken, 24 Temmuz günü terörle mücadele kararı alındığında Türk Silahlı Kuvvetleri ile bir arada olunduğunu vurgulayarak, "Aralık ayında aldığımız terörle mücadele ile ilgili özellikle kritik ilçelerdeki operasyon kararlarında yine hep birlikte omuz omuza çalıştık. Bundan sonra da inşallah Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına aynı kararlılıkla, bilinçle ulaşacaktır" dedi.

 

Başbakan Davutoğlu, açıklamalarının ardından basın mensuplarından soru almadı. 
 
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İÇİN 'MİLLİ' VURGUSU
 
Başbakan Davutoğlu, görevi bırakacağını açıklaması ardından, veda niteliğindeki ilk ziyaretini Genelkurmay Başkanlığı'na yaptı. Başbakan Davutoğlu'nu Genelkurmay Karargahı'nda Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları karşıladı. Davutoğlu, saat 11.15'te Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'na gelerek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'la bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Akar görüşmesinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da yer aldı. Ziyaret ardından Genelkurmay Başkanlığı'nda açıklama yapan Davutoğlu, Başbakanlığı döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birçok zorlu görevi çok başarılı şekilde yerine getirdiğini belirterek, şöyle dedi:
 
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası söz konusu olduğunda omurga kurumlarımızdan birisi Türk Silahlı Kuvvetleri'mizdir. Başbakanlığım döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri birçok zorlu görevi çok başarılı bir şekilde ifa etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin en ayrıcalıklı vasıflarından birisi milli ordu niteliği taşımasıdır. Çevremizde birçok kriz bölgesinde birçok devlet ciddi güvenlik problemleriyle karşı karşıyayken Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenlik ve demokratik sistem içinde geleceğine parlak şekilde bakıyor olmasının en asli unsurlarından biri Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin bu milli niteliğidir. Toplumumuzun tümünü temsil eden, 78 milyonun huzuru ve güvenliği için gece gündüz çaba sarf eden Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin varlığı geleceğimizin en önemli teminatlarındandır." 
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sağlam bir disiplin, vatan sevgisi, görev bilinci ve millete olan aşkıyla vazife yaptığını vurgulayan Davutoğlu, şunları söyledi:
 
"Başbakanlığım döneminde bu zorlu süreçlerde Sayın Genelkurmay Başkanı'mızla, Milli Savunma Bakanı'mızla, kuvvet komutanlarımızla ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her bir ferdiyle çok yakın bir mesai içinde olduk. Hep müşahede ettiğim husus Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin sağlam bir disiplin, vatan sevgisi, görev bilinci ve millete olan aşkıyla vazife yaptığı gerçeğidir. Büyük bir onur uydum. Gerek terörle mücadele konusunda gerekse son dönemde bölgemizde ortaya çıkan istikrarsızlıklar sebebiyle Suriye'de ve Irak'ta üstlenilmesi gereken vazifeler konusunda Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman güç ve kapasitesiyle devletimizin kudretini temsil etmiştir. Ayrıca millet-devlet kaynaşmasında demokratik sistem içinde Silahlı Kuvvetlerimiz son derece önemli bir görev ifa ederek Türkiye'nin geleceğe hazırlanmasında sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. Ayrıca Silahlı Kuvvetlerimizin gücü ve kudretinin zemini olması itibariyle ekonomimizin ulaştığı düzey ve Savunma Sanayii konusunda yaptığımız atılımlar da devletimizin kudretini daha da pekiştiren unsurlar olmuştur." 
 
GENELKURMAY BAŞKANI AKAR VE TSK MENSUPLARINA TEŞEKKÜR 
 
Başbakanlığı süresince yakın çalışma temposu içinde bulunduğu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar başta olmak üzere tüm Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline ve daha önce 1 yıl çalıştığı Genelkurmay eski Başkanı Necdet Özel'e teşekkür eden Davutoğlu, şöyle dedi:
 
"Başbakanlık görevim süresince gösterdikleri yakın çalışma temposu, ahlakı ve yaklaşımı için bütün Silahlı Kuvvetleri'mize başta Sayın Genelkurmay Başkanı'mıza teşekkürü bir borç biliyorum. Daha önce 1 yıl beraber çalıştığımız Genelkurmay Başkanımız Necdet Özel'e de bu vesileyle teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca terörle mücadele konusunda gösterdikleri üstün başarı sebebiyle Silahlı Kuvvetlerimizin her bir mensubuna, askerimize, jandarmamıza, korucumuza, polisimize bir kez daha milletim adına minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum."
 
"KRİTİK İLÇELERDEKİ OPERASYON KARARLARINDA OMUZ OMUZA ÇALIŞTIK"
 
Birçok kritik kararın başbakanlığı süresince TSK ile beraber alındığını vurgulayan Davutoğlu, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda hayatını kaybeden şehitlere de Allah'tan rahmet dileyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "24 Temmuz'da terörle mücadele kararı aldığımızda da bir aradaydık. 28 Ağustos'ta Silahlı Kuvvetlerimizin 7, 8 ve 9'uncu Kolordu'larıyla doğrudan terörle mücadeleye müdahil olması kararında da bir aradaydık. Aralık ayında aldığımız terörle mücadeleyle ilgili özellikle kritik ilçelerdeki operasyon kararlarında yine hep birlikte omuz omuza çalıştık. Bugün Türkiye bütün bu badirelerden böylesi bir vatan aşkıyla, vatanperverlikle bu badireleri aştı. Bundan sonra da inşallah Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına aynı kararlılıkla, bilinçle ulaşacaktır. Bu mücadele esnasında şehit düşen bütün askerlerimize, jandarmamıza, korucularımıza, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine ki her birisi bizim ailemizdir, hürmetimi ifade etmek istiyorum. Şehit eşlerine bir kez daha en derin hürmetlerimi sunuyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Allah milletin bağrından çıkan Silahlı Kuvvetlerimizi her zaman muktedir eylesin. Zorluklarla karşılaşıldığında bu mücadele azmini devletin bekası için gösterme kararlılığı nasip eylesin."
 

Yayın Tarihi : 09.05.2016 : 18:17

Etiketler : haber    haberler    başbakan    ahmet davutoğlu    tsk    veda    ziyaret    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2214
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN