Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrencilerden Askerlere Moral Mektubu

Öğrencilerden Askerlere Moral Mektubu
Şereflikoçhisar Mustafa Üstündağ İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri, Tunceli Bayraktepe’deki askerlere moral vermek üzere mektup gönderdi. Sınıftaki 21 öğrenci, okul müdürü Ömer Faruk Alp ve Nilüfer Özgül ile birlikte askerlere yazdıkları mektupları göndermek için postaneye gitti.

 

Okul Müdürü Ömer Faruk Alp,  okuldaki sosyal faaliyetlerden birisini öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiklerini, öğrencilerin içlerinden geldiği gibi askerlere yazdıkları mektubu göndereceklerini söyledi. Alp, "Böylelikle öğrencilerimiz hem mektup yazma alışkanlığını kazanmış olurken, hem de nasıl mektup yazılır? Onu öğrenmektedirler" dedi.
 
Okul Müdürü Ömer Faruk Alp’in ile birlikte öğrencilerin yazdıkları mektupların tamamı ’4.Komando Tugayı, 1.Komando Taburu, Karargah Destek Bölüğü Bayraktepe/Tunceli’ adresine gönderildi. 3-B sınıfı öğrencisi Gamze Ülger, yazdığı mektupta şöyle dedi:
 
“Sevgili Asker Abilerim;
 
Ben Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulunda okumukta olan Gamze Ülger. 3-B sınıfındayım. Öncelikle teşekkür ediyorum. Sizler olmasıydınız, düşmanlar Türkiye’mizin her tarafına sararlardı. Biz rahat uyuyamazdık yataklarımızda sizler olmasaydınız.
 
Biliyorum bizim için saatlerce uykusuz kalıyorsunuz. Bunun için de teşekkür ediyorum sizlere asker ağabeylerim, korkmadan savaşıyorsunuz, bizim için koruyorsunuz vatanımızı. Teşekkür ederim asker ağabeylerim. Vatanımızı korumak uğruna aylarca ailelerinize hasret kalıyorsunuz. Yeni doğan bebeğinizi göremiyorsunuz. Belki özlemle geçiyor günleriniz, ama yine de koruyorsunuz vatanımızı. Bunun için de teşekkür ederim asker ağabeylerim. Kış aylarında nöbet tutup bakıyorsunuz, kar yağarken dağda teröristleri kovalıyorsunuz. Sizin sayenizde rahat gezebiliyoruz dışarıda, güveniyoruz size. Siz de bize güvenin. Her zaman dua ediyoruz sizin için. Allah’ım sizleri korusun bütün kötülerden, düşmanlardan. Hepinizi çok seviyorum, çok öpüyorum. Allah’a emanet olun asker ağabeylerim."

Yayın Tarihi : 09.05.2016 : 15:53

Etiketler : Öğrencilerden    Askerlere    Moral    Mektubu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8980
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN