Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


26 Yıllık Memur Uyuşturucudan Tutuklandı

26 Yıllık Memur Uyuşturucudan Tutuklandı
Muş’tan Antalya’ya giderken Kayseri’de uyuşturucu ticaretine katıldığı iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanan biri infaz koruma memuru 3 sanık, duruşma sonunda tutuklandı. 

 

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz sanıklar C.G. (51), İnfaz koruma memuru  N.G (51), H.K. (23) ve avukatları katıldı. Sanıklardan C.G. yaptığı savunmada şöyle dedi:
 
’’Antalya’ya çalışmak için Muş’un Kırkağaç Mahallesi’nden kiraladığım araçla yola çıktım. Oğlum Ö.G. de yanımızdaydı. Oğlumun uyuşturucu suçundan arandığını bilmiyordum. Sivas’ın Gürün İlçesi’nde verdiğimiz yemek molasında oğlum yanımızdan ayrılarak gitti. Akrabam olan N.G. ile de yemek molası verdiğimiz sıra karşılaştık. Benim uyuşturucu ile ilgim yok."
 
’CEZASININ NE KADAR OLDUĞUNU BİLİYORUM’
 
Tutuksuz sanıklardan N.G. ise savunmasında "26 yıllık devlet memuruyum. 5 yıl Muş Adliyesinde, 20 yıla yakın da Muş Kapalı Cezaevi’nde İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapıyorum. Üzerime atılan suçun ne olduğunu, cezasının ne kadar olduğunu biliyorum. Benim böyle bir şey yapmam mümkün değil’’ diye konuştu. 
 
Tutuksuz diğer sanık H.K ise ’’C.G’nin kiraladığı aracı kullanmak  için araç içerisinde bulundum. Muş Kırkağaç Mahallesi’nde, Diyarbakır, Elazığ üzerinden Antalya’ya gidiyorduk. Sivas Gürün’de mola verdik. Yemek molasında karşılaştığımız N.G.’yi de yanımıza alarak Antalya’ya giderken Kayseri’de polis ekiplerinin yaptığı uygulamada gözaltına alındık" dedi.
 
Mahkeme heyeti her üç sanığın da ’Uyuşturucu Ticaretine Katılmak’ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Duruşma 15 Haziran tarihine ertelendi.

Yayın Tarihi : 09.05.2016 : 15:08

Etiketler : Yıllık    İnfaz    Koruma    Memuru    Uyuşturucudan    Tutuklandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1933
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN