Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Omurilik Felçliler İçin Koştular

Omurilik Felçliler İçin Koştular
Wıngs For Life Vakfı tarafından omurilik felci tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve 34 ülkede aynı anda başlayan Wings for Life Run’ın İzmir’de koşulan Türkiye ayağında kazananlar belli oldu.

 

 
Wıngs For Life Vakfı tarafından omurilik felci tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve 34 ülkede aynı anda başlayan Wings for Life Run’ın İzmir’de koşulan Türkiye ayağında kazannanlar belli oldu. Gündoğdu Meydanı’nda başlayan koşuda yakalama aracına 45.74’üncü kilometrede yakalanan Moldovalı Svetlana Shepeleva kadınlarda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilk sırayı alırken, erkeklerde birinciliği 52.78’inci kilometrede yakalanan Ahmet Bayram elde etti.
 
"Koşamayanlar için koşuyoruz" sloganıyla 34 ülkede toplam 130 bin 732 kişinin katıldığı koşuda, Türkiye’de daha önce düzenlenen iki organizasyonda olduğu gibi yakalama aracını şampiyon rallici Yağız Avcı kullandı. Koşunun başlamasından yarım saat sonra hareket eden yakalama aracının yakaladığı katılımcı yarış dışı kalarak start çizgisine döndü. CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP’li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, gazeteciler Yonca Tokbaş ile Melike Karakartal, oyuncu Ayşe Tolga ve şarkıcı Gökhan Tepe’nin yanı sıra milli sporcular Ahmet Arslan, Şahika Ercümen, Toprak Razgatlıoğlu, Lena Erdil ve Arif Gül de İzmir’deki etkinliğe katıldı. Geçen yıl yapılan Wings For Life’ta ülkelerinde birinciliğe ulaşan iki isim bu sene İzmir’de koştu. Wings For Life World 2015’te Gürcistan’da erkekler kategorisinde birinciliğe ulaşan Anatoli Oleinikov ve Şili’de kadınlarda ilk sırayı elde eden Karen Torreabla da omurilik felçlilerine destek vermek için İzmir’den yarışa katıldı.
 

Yayın Tarihi : 08.05.2016 : 18:22

Etiketler : Omurilik    Felçliler    İçin    Koştular    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3480
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN