Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Smyrna Rüzgarı’ İzmir’de

'Smyrna Rüzgarı’ İzmir’de
İzmirli ressam Serdar Leblebici’nin atölyesinde çalışma fırsatı bulan 28 resim ve heykel sanatçısının ’Smyrna Rüzgarı’ isimli sergisi, Paris’ten sonra ’Smyrna Rüzgarı-II’ adıyla İzmir’deki GT Art Galeri’de açıldı.

 

 
Resim çalışmalarını İzmir’de sürdüren Leblebici, "Smyrna Rüzgarı adını verdiğimiz ve büyük ilgi uyandıran sergimizle iki yıl önce Parisli sanatseverlerle buluşmuştuk. Şimdi aynı günlere denk gelen tarihte eserlerimizi şehrimizde ziyarete açmanın gururunu yaşıyoruz. İzmir’deki tüm sanat dostlarımızı sergimize bekliyoruz. Paylaşımlarından büyük mutluluk duyacağız. Özveriyle, tutkuyla üretilene olan saygım sonsuzdur ve her türlü övgüye değerdir. Bu ilkeden hareketle, atölyemde çalıştığım her arkadaşımın samimiyetle oluşturmaya özen gösterdikleri görsel dil benim için kutsaldır. Ayrıca, atölyelerde gerçekleşen ve evlere taşan sanatsal çabalar, aile ortamında yeni nesillerde farkındalığın oluşması anlamında önemlidir" dedi.
 
Gerek kişisel gerekse de karma sergilerle dolu bir yıl geçirdiklerini belirten GT Art Galeri Sanat Danışmanı Koray Gürbüz, usta sanatçı Serdar Leblebici’nin yine Paris’te büyük ilgi gören Synergie isimli projesinden sonra Smyrna Rüzgarı-II sergisine de ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
 
SERGİDE KİMLER VAR?
 
16 Mayıs 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan sergide Ayla Selçuk, Aynur Palamutçu, Candan Hızver, Çağlayan Yazıcıoğlu, Çiçek Yüksel, Dilek Özçelik, Evrim Karadağ, Fatoş Çağlar, Ferah Başçı, Figen Şahinoğlu, Füsun Taçoğlu, Gülser Koyuncu, Güner Yazıcı, Hatice Göçmen, İnci Erefe, İpek Şenkaya, Leyla Yılmaz, Melda Yorgancılar, Neşe Ağaoğlu, Nilgün Gündüz, Nuran Yenişehirli, Nuray Tümer, Rahmi Örnek, Sema Karalı, Sevil Erenel, Tülin Kuyumcu, Ülkü Özler ve Zafer Aygün’ün eserleri yer alıyor.

Yayın Tarihi : 08.05.2016 : 12:37

Etiketler : smyrna    Rüzgarı    İzmirde    Bölge   


Yorumlar

9294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN