Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Ateşi İzmir'e Düştü

Şırnak'ta sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan özel harekat polisi Ergin Şara'nın acı haberi İzmir'in Karşıya'da oturan ailesini yasa boğdu.

 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevliyken geçici görevle Şırnak'a giden polis memuru Ergin Şara, 26 Nisan'da PKK'lılarla girilen çatışmada yaralandıktan sonra tedaviye alındığı GATA'da akşam saatlerinde şehit oldu. Erzurum Şenkaya nüfusuna kayıtlı evli ve 3 çocuk babası olan Ergin Şara'nın Karşıyaka'nın Zübeyde Hanım Mahallesi 7448/7 Sokak'ta oturan ailesine acı haber ulaştı. Askeri yetkililer tarafından sağlık ekipleri eşliğinde acı haberi alan Şara'nın aile bireyleri gözyaşlarına boğuldu. Şehit evine bayraklar asılırken, Karşıyaka Belediyesi tarafından da taziye çadırı kuruldu. Burada taziyeleri kabul eden Şara'nın ağabeyi Kazım Şara, "Şehidimiz Erzurumlu ama çocukları burada olduğu için cenazesi İzmir'e gelecek. Allah bize sabır versin. Bizin ciğerimizi yaktılar, Allah'ta onları yaksın. Kendisiyle yaralanmadan 4 gün önce görüşmüştüm. Operasyonlar bitince dilekçesini verecekti. Vatan sağ olsun" dedi.
 
ANNE YOLDA FENALAŞTI
 
Erzurum'da olan şehidin anne ve babasına da oğullarının şahadet haberinin ulaştığı belirtildi. Acı haberi alınca yola çıkan çiftten annenin fenalaşınca hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. 
 
Şara'nın cenazesinin GATA'da düzenlenecek törenin ardından İzmir'e gönderileceği, Karşıyaka Beşikçioğlu Camii'nde ikindi namazına mütakip kılınacak cenaze namazından Bornova Garnizon Şehitliği'nde toprağa verileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 07.05.2016 : 10:39


Yorumlar

2129




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN