Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Saldırı Sonrası Yüksel'den Çarpıcı Açıklamalar

İstanbul'da Can Dündar'a yönelik silahlı saldırı sonrasında, gün boyu duruşmayı takip eden CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel açıklamalarda bulundu.

 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün MİT TIR'larına ilişkin yaptıkları habere yönelik davanın son duruşmasını takip etmek için İstanbul'da bulunan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Dündar'a yönelik saldırı sonrasında Ben TV Ana Haber Bülteni'ne telefonla bağlanarak Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı. 
 
"Duruşmanın varlığı bile Türkiye açısından başlı başına utançtır." diyen Yüksel, saldırının sadece Can Dündar'a yönelik olmadığını, saldırının Türk basınına, gazeteciliğe ve özgürlüğe yönelik olarak gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Dündar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef gösterildiğini dile getiren Yüksel, "Ortada bir suç varsa onu tarafsız mahkemeler bilir. Cumhurbaşkanı bunun hesabını soracağını söyleyemez, mahkemelere talimat veremez. Bunlar Türkiye'nin nasıl yönetildiğine yönelik bir işarettir ve utançtır." dedi.
 
Saldırı anında orada olmadığını ancak CHP İzmir İl Sekreteri Birgül Değirmenci ve CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Esin Doğan Metin'in avukat olarak duruşmayı izlediklerini belirten Yüksel, her iki ismin de gerçekleştirilen silahlı saldırıda herhangi bir yara almadığını dile getirdi.

Yayın Tarihi : 06.05.2016 : 18:50


Yorumlar

8153
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN