Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Romanlar Hıdırellez'i Milletvekilleriyle Kutladı

Romanlar Hıdırellez'i Milletvekilleriyle Kutladı
İzmir’de yediden yetmişe binlerce Roman vatandaş, gelenek haline getirdikleri Hıdırelez pikniğini Kültürpark’ta yaptı. Türkiye’nin ilk Roman milletvekili Özcan Purçu de seçmenlerini yalnız bırakmadı, onların coşkusuna ortak oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren evlerinde hazırladıkları dolmaları, börekleri, yemekleri ile Kültürpark’ın yolunu tutan binlerce Roman kentin göbeğinde mangal yaktı.

 

 
Türkiye’nin ilk Roman milletvekili, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu da CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve partili kadınlarla seçmenlerini yalnız bırakmadı. Kültürpark’ta dolaşan Purçu, yüzlerce vatandaşın çocukları için iş istekleri ile adeta bunaldı. Daha sonra Purçu da kendini eğlencenin ortasında buldu, vatandaşlar ile davul zurna eşliğinde Roman havası oynadı.
 
’İŞ, AŞ ROMANLARIN DA HAKKI’
 
Romanların işsizlik, eğitim ve yaşamsal sorunları ile boğuştuğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu şunları söyledi:
 
"Roman vatandaşların bu sorununa hükümet, iktidarlar kulak tıkayamaz. Romanlar belki Hıdırellez şeniğinde bir gün de olsa bu sıkıntılarını unutuyor ama, evlerinde gittiklerinde yine sorunları ile yüzleşmek zorunda kalıyor. İş, aş, eğitim, sağlık, özgürce yaşamak Romanların en doğal insan hakkı. Meclis’te bunun mücadelesini veriyorum ama bu sorunlara mutlaka kalıcı yasal çözümler bulunmalı."

Yayın Tarihi : 06.05.2016 : 17:10

Etiketler : İzmirde    Romanlar    Hıdırellezi    Kutladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8837
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN