Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kapadokya’da ’Art In Museum’ Sergisi Açıldı

Kapadokya’da ’Art In Museum’ Sergisi Açıldı
Nevşehir’in Uçhisar Beldesi’nde ’Sanat mekan tanımaz’ yaklaşımıyla hayata geçirilen ’Art in Museum’ sergisinin açılışı yapıldı. 

 

 
Uçhisar Beldesi’ndeki bir butik otelde Armaggan Art & Design Gallery işbirliğinde ’Art in Museum’ sergisi açıldı. Açılışa, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ve protokol üyeleri katıldı. ’Art in Museum’ sergisinde, çağdaş yaklaşımları ve özel teknikleri ile sanat dünyasının dikkat çeken isimleri Assani, Betül Cankara, Canan Ustaoğlu, Çetin Pireci, Derin Barakta, Dinçer Güngör, Gül Delemen, Gülfidan Özmen, Güneş Özmen, İrem Çamlıca, Lütfiye Kösten, Malik Bulut, Meral Değer, Mustafa Karyağdı, Nadia Arditti, Neşe Çoğal, Nilay Özenbay, Nilgün Sabar, Oytun Berktan, Şebnem Gençer, Şevket Arık, Sinem Kaya, Tan Taşpolatoğlu ve Tan Mavitan’ın resim ve heykel çalışmaları yer alıyor.
 
Sanatçıların da katılımıyla gerçekleşen sergide yer alan eserler, sanatsever ve davetlilerden tam not aldı. 05 Mayıs–05 Eylül 2016 tarihleri arasında açık olacak sergi, çağdaş sanata önem verenleri ve çarpıcı ilham kaynaklarıyla tanışmak isteyenleri bekliyor. 
 
Armaggan Art & Design Gallery Koordinatörü Şanel Şan Sevinç “Sanat burada mottosuyla açtığımız sergilerin devamını şu anda Kapadokya Museum Otel’de açıyoruz. 24 sanatçımızın birbirinden farklı çalışmaları yer alıyor. Ressamların yanında heykeltraşlar, figüratif işler, soyut çalışmalar var. Kapadokya’nın özünden esinlenerek yapılmış eserler de bulunuyor” dedi. 
 
Sanatçılardan İrem Çamlıca ise, bundan önce 3 kişisel sergisi olduğunu, çeşitli karma sergilere de katıldığını belirterek “Kapadokya’ya bu sergi sayesinde ilk kez geldim. Çok görmek istediğim bir yerdi” diye konuştu. 
 
Sergi için yaşadığı Amerika’nın Chicago şehrinden gelen Derin Baratka da “Kapadokya’yı 15 yıl önce bir grup sanatçı arkadaşımla ziyaret etmiştim. Zaten Kapadokya’nın büyüsüne kapıldığım için Amerika’nın Chicago şehrinden resimlerimi alıp geldim. Genellikle ben dışarı resmi yapmayı seviyorum. O nedenle manzara, çiçek, böcek gibi resimler yapıyorum. Bunun yanında da her sanatçı gibi altını çizmek istediğim sosyal projelerde oluyor” dedi.

Yayın Tarihi : 05.05.2016 : 20:25

Etiketler : Kapadokyada    art    In    Museum    Sergisi    Açıldı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2370
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN