Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pınar Çocuk Tiyatrosu Ege Turnesinde

Pınar Çocuk Tiyatrosu Ege Turnesinde
Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesi kapsamında 9 - 16 Mayıs tarihleri arasında süt üretiminin başkenti İzmir, Tire, Ödemiş ve Milas’da "Oyun Treni" isimli oyununu sergileyecek. Pınar’ın kurulduğu yıldan bu yana, özellikle süt aldığı üreticilerinin çocuklarına yönelik olarak gerçekleştirilen turnede 8 binden fazla çocuk, ücretsiz tiyatro izleme imkanına sahip olacak.

 

 
29 yıldır çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla turneye çıkarak tüm Türkiye’de çocuklara ulaşan Pınar Çocuk Tiyatrosu turne kapsamında 15 oyun sergileyecek. İzmir Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Alsancak Tevfik Fikret Koleji, Bornova İzmir Koleji, Bornova Doğa Koleji, Bornova Ege Koleji, Takev Karşıyaka Koleji, Ulukent Gelişim Koleji ve Çiğli Okyanus Koleji’nde sergilenecek oyunların yanı sıra Pınar Çocuk Tiyatrosu, Pınar’ın en büyük süt üreticilerinin bulunduğu Milas’ta Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Salonu’nda, Tire’de Belediye Kültür Salonu ve Ödemiş’de Kültür Merkezi’nde çocuklar tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.
 
Pınar Çocuk Tiyatrosu, Oyun Treni adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu komik bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor. Aile içi iletişim, arkadaşlık ve dostluk, bilimin hayatımızdaki yerinin farklı skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla, şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatacak, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretecek.

Yayın Tarihi : 05.05.2016 : 12:24

Etiketler : Pınar    Çocuk    Tiyatrosu    Ege    Turnesinde    Bölge   


Yorumlar

1671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN