Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti'de Değişim Heyecanı

AK Parti'de Değişim Heyecanı
Beştepe'deki kritik Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi sonrasında AK Parti'de gözler olağanüstü kongreye döndü.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Türk siyasetinde kartlar yeniden karılıyor. Erdoğan'ın 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte AK Parti'deki genel başkanlık görevini bırakması sonrası tek adaylı kongrede görevi devralan ve Başbakanlık görevine gelen Ahmet Davutoğlu görevini bırakmaya hazırlanıyor.

Milletvekili aday listeleri ve ardından bakanlıkların hangi isimlere verileceği konularıyla üst düzey bürokratların atanmasında ortaya çıkan görüş ayrılıkları sonucunda en sonunda MKYK'da yaşanan gelişmeyle birlikte ipler koptu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşme sonucunda partide olağanüstü kongre kararı alınırken, şimdi Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı görevlerine kimin geleceği merak konusu. 

En güçlü aday Binali Yıldırım

AK Parti'deki olası adayların arasında ön plana çıkan isimse Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım oldu. AK Parti'nin iktidara gelişinden itibaren en uzun soluklu bakanı olarak dikkat çeken ve vizyon projelerinin başında yer alan İzmir Milletvekili Yıldırım, genel olarak polemiklerden uzak duruşuyla dikkat çekiyor. Yıldırım'ın oğlu ile ilgili basına servis edilen fotoğraflar da, AK Parti içindeki süreçte önünü kesme çabası olarak değerlendiriliyor. Yıldırım'ın olası bir başbakanlığı İzmir'de de siyaset rüzgarını çok farklı yöne estirebilir.

Hangi isimler konuşuluyor?

AK Parti'de Binali Yıldırım'ın yanında ismi masada olan 4 bakan daha yer alıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Çankaya Köşkü için muhtemel adaylar olarak görülüyor. Bu isimlerin arasında da Bozdağ ve Albayrak isimleri öne çıkıyor.

 

Yayın Tarihi : 05.05.2016 : 09:46


Yorumlar

8656
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN