Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kararı Başbakan Mustafa’ya Teslim Etti

Kararı Başbakan Mustafa’ya Teslim Etti
Avrupa Komisyonu’nun Kosova’ya vize muafiyeti tavsiyesi ardından, Başbakan İsa Mustafa, Avrupa Birliği Kosova Özel Temsilcisi Samuel Zbogar’ı kabul etti.

 

Avrupa Birliği Kosova Özel Temsilcisi Samuel Zbogar, Avrupa Komisyonu tavsiye kararını yazılı olarak Başbakan Mustafa’ya teslim etti. Yapılan görüşmenin ardından AB Kosova Özel Temsilcisi Samuel Zbogar ile Başbakan İsa Mustafa ortak basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Başbakan İsa Mustafa şunları söyledi:
 
"Bugün Kosova için çok önemli bir gün. Bu, bireysel ya da kurumsal bir başarı değildir. Bu ortak çalışmanın eseridir. Avrupa Komisyonu tavsiye kararını şahsıma teslim eden Zbogar ile biraraya gelmekten memnuiyet duydum. Büyük bir başarı elde ettik ve Zbogar’a sunmuş olduğu destek ile süreçte yürüttüğü çalışmalarından dolayı teşekkür ederim."
 
Avrupa Birliği Kosova Özel Temsilcisi Samuel Zbogar ise, kararın Kosova için önemine vurgu yaparak, ’’Kolay bir süreç değildi ancak yapılan çalışmalar Kosova’yı daha iyi bir ülke haline getirdi. İnanıyorum ki kısa bir süre içinde vizeler kaldırılacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 04.05.2016 : 22:15

Etiketler : Ab    Kosova    Temsilcisi    Zbogar    Avrupa    Komisyonu    Tavsiye    Kararını    Başbakan    Mustafaya    Teslim    Etti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6439
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN