Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pkk’lı Terörist İstanbul’da Yakalandı

Pkk’lı Terörist İstanbul’da Yakalandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekipleri, 15 Aralık Salı günü Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Oğuzalp köyü yakınlarında zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırı sonucu Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ve Özel Harekat polisleri Mustafa Nohut ile Nuri Yazanel’in şehit olması, 2 Özel Harekat polisinin de yaralanması olayında kullanılan bombayı yapan kişiyi İstanbul’da yakaladı.

 

TEM ekipleri, dün Diyarbakır’dan bir bombacının İstanbul’a gelerek sansasyonel bir eylem yapacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Polis ekipleri, Harem Otogarı’na Diyarbakır’dan gelen bir otobüste yolcu olan Diyar Doğanay adlı kişiyi durumunu incelemek üzere gözaltına aldı. Doğanay’ın yapılan sorgulamasında sahte kimlik kullandığı belirlenerek, detaylı inceleme için parmak izi alındı.
 
O PKK’LI YAKALANDI
 
Polis ekipleri, Diyar Doğanay’ın parmak izi karşılaştırmasını kısa sürede sonuçlandırdı. Şüphelinin gerçek kimliğinin terör örgütü PKK üyesi Yakup Akkan olduğu ortaya çıktı.
 
ANKARA ÖZEL HAREKAT ŞUBE MÜDÜRÜ’NÜ ŞEHİT EDEN BOMBAYI YAPMIŞ
 
Yakup Akkan’ın yapılan detaylı sorgulamasında ise 15 Aralık Salı günü Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Oğuzalp köyü yakınlarında zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırı sonucu Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ve Özel Harekat polisleri Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel’in şehit olması, 2 Özel Harekat polisinin de yaralanması olayında kullanılan bombayı yapan kişi olduğu ortaya çıktı.
 
SUR’DA ELE GEÇİRİLEN BOMBALARDA DA PARMAK İZİ ÇIKTI
 
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde evlere döşenen bomba düzeneklerinde de parmak izi bulunan Yakup Akkan’ın 11 farklı dosyadan hakkında arama kararı bulunduğu tespit edildi. Zanlının Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanmasına devam ediliyor.

Yayın Tarihi : 04.05.2016 : 20:42

Etiketler : Emniyet    Müdürünü    Şehit    Eden    Bombayı    Yapan    Pkklı    Terörist    İstanbulda    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6885
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN