Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kütahya’da Çizgi Film Festivali Yürüyüşle Başladı

Kütahya’da Çizgi Film Festivali Yürüyüşle Başladı
Kütahya’da bu yıl 10’uncusu düzenlen Ulusal Çizgi Film Animasyon Festivali yaklaşık 50 çizgi film karakterini canlandıran öğrencilerin yürüyüşü ile başladı.

 

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlen ve 3 gün sürecek ’Ulusal Çizgi Film Animasyon Festivali’nin açılış etkinliğinde yaklaşık 50 öğrenci, çizgi film karakterlerinin kostümleriyle kent merkezinde yürüyüş yaptı. Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan yaklaşık 50 çizgi film karakterini canlandıran öğrenciler, Zafer Meydanı’na kadar vatandaşların meraklı bakışları arasında yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşü izleyen yetişkin ve çocuklar, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.
 
Çizgi film karakterini canlandıran öğrenciler, etkinliğin amacının bölümlerini tanıtmak olduğunu ve çeşitli etkinlikler düzenleneceğini ifade ederek vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Amaçlarının bölümlerini tanıtmak olduğunu belirten öğrenciler, tüm Kütahyalıları etkinliklere davet ettiler.
 
Dumlupınar Üniversitesi’nde devam edecek festival kapsamında 3 gün boyunca hem yurt içi hem de yurt dışından kısa metraj ve uzun metraj film gösterimlerinin yanı sıra sempozyumlar ve sergiler de yer alacak.

Yayın Tarihi : 04.05.2016 : 16:40

Etiketler : Kütahyada    Çizgi    Film    Festivali    Yürüyüşle    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1332
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN