Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bahar Geldi, Polen Alerjisine Dikkat

Bahar Geldi, Polen Alerjisine Dikkat
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde KBB Hastalıkları Uzmanı Dr. Seda Selimoğlu, özellikle bahar aylarında ortaya çıkan polen alerjisine karşı hassasiyeti olanların dikkat etmesini gerektiğini söyledi.

 

Alerjik sorunların, en sık görülen kronik hastalıkların başında geldiğini belirten Dr. Seda Selimoğlu, "Mevsimlerin değişmesiyle birlikte, hava yeniden ısınıyor, doğa yeniden canlanıyor ve etraf milyonlarca bitkinin polenleriyle doluyor" dedi. Selimoğlu, bu durumun insanlar üzerindeki etkisini şöyle anlattı:
 
"Bazı insanlar bunu hiç fark etmezken, hayat bazılarımız için çok zorlaşıyor. Burun tıkanıklığı, hapşırık, gözlerde yaşarma, baş ağrısı, horlama, uyku bozuklukları, öksürük, kulak iltihabı gibi şikayetlerle baş etmek zorunda kalan hastalarımız için, farklı tanı ve tedavi yöntemleri mevcuttur. Şüphesiz ilk tedavi yöntemi kişinin kendinde alerji semptomlarına yola açan mevsim, yiyecek, koku gibi faktörleri belirlemesi ve bunlardan uzak kalmaya çalışmasıdır. Ev tozu akarları, polenler gibi önlenmesi mümkün olmayan durumlarda ise daha çok medikal tedavi ve aşı tedavisine başvurulmaktadır."
 
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
Alerjik hastalıklara karşı öncelikle sigaradan uzak kalınmasını öneren Dr. Selimoğlu, şöyle devam etti:
 
"Beden temizliğinize dikkat edin. Koruyucu maddeler içeren hazır gıda tüketiminden sakının. Özellikle çocuklarınızın şekerleme, cips, bisküvi gibi atıştırmalarına izin vermeyin. Tozlu ortamlarda bulunmayın, eğer bulunmak zorundaysanız mutlaka maske kullanın. Özellikle tozlu ortamlarda çalışmak zorunda kalan kişilerin özel koruyucu maske kullanmaları gerekmektedir. Toz barındırabilecek tarzda kilim, halı gibi ev eşyalarını kullanmamaya özen gösterin. Yattığınız odada çok eşya bulundurmayın. Evinizde tüylü hayvan ve özellikle çiçekli bitki beslemekten kaçının."

Yayın Tarihi : 04.05.2016 : 12:03

Etiketler : Bahar    Geldi    Polen    Alerjisine    Dikkat    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3545
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN