Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cezayı Uzunkaya Ödedi

Cezayı Uzunkaya Ödedi
İzmir’de, otopark girişine park edilen kamyonetin sürücüsüne tepki gösterdiği için hem tartaklanan hem de trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunmak suçundan 92 lira para cezası kesilen görme engelli Salih Arıkan’a, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yardım elini uzattı. Emrindeki polislerin kestiği para cezasını ödeyen Uzunkaya, Arıkan’ı tartaklayan kişiler hakkında işlem yapılması için de talimat verdi.

 

Basmane 1364 sokaktaki iş merkezinin otopark girişinde yaşanan olayda, geçişi engelleyen kapalı kasa kamyonete görme engelli Salih Arıkan, bastonuyla çarptı. Daha önce de otopark çalışanları tarafından kaldırıma araç park edildiğini iddia eden Arıkan, sinirlenip elindeki bastonla minibüse vurdu ve otopart önünde kımıldamadan durarak araç giriş ve çıkışlarını engelledi. Bu sırada çevredekilerle Salih Arıkan arasında tartışma çıktı. Otopark girişinden başka bir yere götürülmek istenen Arıkan, çıkan arbedede tartaklandı.
 
İş merkezinin önüne gelen polis, Salih Arıkan’ı polis merkezine götürdü ve "yaya yollarında, geçitlerde veya zorunlu hallerde; taşıt yolu üzerinde trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunmak" suçundan 92 lira para cezası kesti. Olayın gazetelerde yeralmasının ardından Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Salih Arıkan’ı makamında ağırladı. Celal Uzunkaya, önce emrindeki polislerin kestiği 92 TL’lik cezanın makbuzunu ödemek için geri aldı. Ardından da Salih Arıkan’ı tartaklayan kişiler hakkında işlem yapılması için talimat verdi.

Yayın Tarihi : 03.05.2016 : 19:41

Etiketler : Görme Engelli    Ceza    Emniyet Müdürü    Celal Uzunkaya    Salih Arıkan   


Yorumlar

3395
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN