Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ücretsiz İzmir Turları Yeniden Başladı

Ücretsiz İzmir Turları Yeniden Başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ''Yaşadığımız kenti daha yakından tanıyalım'' hedefiyle başlattığı ''İzmir Tur'' programları kaldığı yerden devam ediyor. Cuma ve Cumartesi olmak üzere haftada iki güne çıkarılan üç etaplı ücretsiz turlar yeniden başladı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin rehberler eşliğinde Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti ve Homeros Vadisi ile Kadifekale’den Kemeraltı’na kadar olan tarihi aksta gerçekleştirdiği ücretsiz turlar, İzmirlilerin yaşadıkları şehri daha yakından tanımasına, tarihi ve doğal zenginliklerini görmesine yardımcı oluyor. Kentin tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezileri kapsayan ücretsiz geziler, “Homeros Vadisi”, “İzmir Kuş Cenneti-Doğal Yaşam Parkı” ve  “İzmir Tarih” olmak üzere üç farklı etapta düzenleniyor. Yeni tur programları 28 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Bu dönem Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenecek turlar yine büyük ilgi görüyor. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde gerçekleştirilen turlara katılmak isteyen İzmirliler, www.izmir.bel.tr sitesinden online rezervasyon yaptırabilir. 
 
Bu turlar kaçmaz
 
Turlar, Konak Meydanı’ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor. “İzmir Tarih Turu” gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı turu ile son buluyor. 
 
“İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu” kapsamında, İzmir Kuş Cenneti’nde bölge hakkında görüntülü sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapılıyor. Otobüs ile tur atılarak alan tanıtılıyor. İsteyenler Homa Dalyanı’nda yürüyüş yapabiliyor. Daha sonra Kuş Cenneti’nden Sasalı’daki İzmir Doğal Yaşam Parkı’na hareket ediliyor.  
 
“Homeros Vadisi Turu” kapsamında ise Bornova Kayadibi Köyü’ne gidilerek Homeros Vadisi’nde keyifli doğa yürüyüşleri gerçekleştiriliyor.
 

Yayın Tarihi : 03.05.2016 : 15:49

Etiketler : haber    haberler    izmir    ücretsiz tur    turlar    izmir büyükşehir belediyesi    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2849
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN