Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adana Emniyet’ine Demir Bariyerli Önlem

Adana Emniyet’ine Demir Bariyerli Önlem
Adana Emniyet Müdürlüğü’nün çevresi, olası terör saldırılarına karşı demir bariyerlerle kuşatıldı. Sadece, ekip araçlarının giriş çıkışları için kullanılan kapılar açık bırakılırken, bariyerlerin, ikinci bir emre kadar kalacağı kaydedildi.

 

İstihbarat birimlerinin ’Bomba yüklü araçla saldırı olacak’ uyarısında bulunduğu kentler arasında gösteriler Adana’da da kamu kurumlarına yönelik önlemler attırıldı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik eylemin ardından Adana Emniyet Müdürlüğü, bütün karakol ve birimlerini dikkatli olunması konusunda uyardı. Birimlerin çevre güvenliğini sağlayan polislerin uzun namlulu silahlarla ve çelik yelekli olarak görev yapması istenirken, merkez Seyhan İlçesi’nin Meydan Mahallesi’ndeki İl Müdürlüğü binasının çevresi ise demir bariyerlerle kuşatıldı. Araç ve yaya girişlerinin sağlandığı kapıların dışında kalan bütün alan demir bariyerlerle kapatılırken, Emniyet Müdürlüğü’nün ana girişine ise 2 zırhlı araç yerleştirildi.
 
ADANA’DA POLİSE YÖNELİK 2 SALDIRI OLDU
 
Terör örgütlerinin hedefindeki kentler arasında olan Adana’da 31 Temmuz 2015’te Pozantı İlçe Emniyet Amirliği’ne uzun namlulu silahlarla girmek isteyen 2 terörist öldürülürken, olayda polis memurları İsa İpek ile Serdar Kazar şehit oldu. İkinci olay ise 24 Kasım’da Denizli Şehit Özer Özkaya Polis Merkezi Amirliği’ne yönelik düzenlendi. Bomba yüklü araçla karakolun önüne gelen 3 saldırgan, otomobili bırakıp kaçtı. Polislerin durumu fark etmesi üzerine uzmanlar, kontrollü müdahale yaparak bombalı saldırıyı son anda önledi. Bomba yüklü aracın patlatılması sırasında karakol ve çevresindeki binalarda maddi hasar oluştu.

Yayın Tarihi : 03.05.2016 : 14:49

Etiketler : Adana    Emniyetine    Demir    Bariyerli    Önlem    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5378
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN