Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Okuma Yazma Öğrendiler

Okuma Yazma Öğrendiler
Bayraklı Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile okuma yazma bilmeyen kadınlara yönelik açılan kurstan mezun olan 31 kadın, diplomalarını Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın elinden aldı.

 

Bayraklı Belediyesi Semt Merkezlerinde okuma yazma bilmeyen kadınlar için açılan kurslara katılan 31 kadın daha eğitimlerini başarı ile tamamladı. 3 ay süren kurslarda okuma yazmanın dışında okuduğunu anlama, özet çıkarma, mektup, şiir ve günlük yazma, temel iletişim konularında ders alan kadınlar Dünya Barış Anıtı’nda düzenlenen törenle diplomalarını Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın elinden aldı.
 
ELİNDEKİ KAĞITTAN ŞİİR OKUDU
 
Kursiyerlerden Leyla Turgun, (32) artık okuyabildiğini ve bunun anlatılmaz bir duygu olduğunu belirterek, "32 yaşındayım ve yeniden doğmuş gibi oldum. Okumaya başladığımda çok mutlu oldum. Semt merkezlerinde böyle bir kurs olduğunu öğrenince hemen başvurdum. Bizimle çok ilgilendiler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Okuma yazma bilmenin mutluluğunu yaşayan kursiyerlerden Yaşar Tüne ise (53) kendisini anlatan duygu dolu bir şiir okudu.
 
"BAYRAKLI’DA BU PROBLEMİ ÇÖZELİM"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, açılan kurslarla okuma yazma öğrenen kadınların sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, "Burada sizi ağırlamaktan onur duyuyorum. Rahmetli annem belediye başkanlığımı göremeden vefat etti. Babam gördü. Sizleri görünce annemin okul mezunu olmadığı aklıma geldi. Eskiden erken evlenmek meşhurdu. İlkokul diplomasını almadan evlenmiş annem. Sonra İzmir’e geldik. Burada uzun yıllar okuma yazma öğrenmek için vaktini geçirdi. İki tane oğlunu ’okuyun, okuyun’ diye mühendis etti. Ne kadar zor okuma-yazma bilmemek. Yurtdışına çıktığımızda bu zorluğu görüyoruz. Derdini anlatamıyorsun, ekmeği, suyu isteyemiyorsun. Kendi yaşadığımız ülkede otobüsün nereye gideceğini bilmemek çok kötü. Onun için mahallenizde ne kadar okuma yazma bilmeyen varsa onları ikna edelim semt merkezlerimizde verilen kurslara katılmasını sağlayalım. Bayraklı’da okuma yazma problemini çözelim" dedi.

Yayın Tarihi : 03.05.2016 : 12:36

Etiketler : Okuma    Yazma    Öğrendiler    Bölge   


Yorumlar

5015
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN