Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şenol: İnadına Barış

Şenol: İnadına Barış
Gaziemir’de 19’uncu kez düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan heyetlere verilen kapanış resepsiyonunda konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Dünyanın kan gölüne döndüğü bu günlerde inadına barış, inadına barış, inadına barış diyorum" diye konuştu

 

 
Gaziemir’de bu yıl 19’cusu düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne 5 ülke ile Sinop ve Siirt-Kurtalan’dan katılan heyetlerin onuruna bir kapanış resepsiyonu düzenlendi. Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Makedonya ve Romanya ile Sinop ve Siirt-Kurtalan’dan gelen heyetlerin katıldığı resepsiyonda konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl ’Barış için dans’ temasıyla düzenlenen şenliğe katkılarından dolayı heyet temsilcilerine teşekkür etti. Şenliğin komite başkanı Aydın Tülü ve üyelerine teşekkür eden, hediye veren Başkan Şenol, “Başta şenlik komitesi, meclis üyeleri ve belediye personeli olmak üzere şenliğe emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Dünyada yaşanan terör olayları nedeniyle şenliğe katılan ülke sayısının geçen yıllara oranla azaldığını ifade eden Başkan Şenol, “Her yıl 10-15 ülkenin konuk olduğu şenliğimize bu yıl dünyada yaşanan olaylardan dolayı sadece beş ülke katıldı. Dünya kan gölüne dönmüş durumda. Her gün birçok çocuk, kadın ve insan ölüyor. Bu bizi yürekten yaralıyor. En büyük temennim akan kanın, ölümlerin bir an önce son bulması. Biz acımızı yüreğimize basıp 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladık, şenliğimizi yaptık. Dünyada tek çocuk bayramı Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’dır. Biz barışı sağlayamadık ama inşallah çocuklarımız mutlu bir dünya, mutlu bir insanlık, mutlu bir gelecek yaratırlar. Her ne olursa olsun inadına barış, inadına barış, inadına barış demeye devam edeceğiz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 02.05.2016 : 12:30

Etiketler : Şenol    İnadına    Barış    Bölge   


Yorumlar

2203
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN