Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Merkür Geçişi Bornova’da Gözlenecek

Merkür Geçişi Bornova’da Gözlenecek
Yılın en önemli gökyüzü olaylarından biri olarak adlandırılan 9 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek Merkür’ün güneşin önünden geçişi Bornova Büyükpark’ta gözlenebilecek.

 

 
Bornova Belediyesi ile Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü işbirliğiyle Büyük Park’ta düzenlenecek ücretsiz etkinlikte 100 yılda sadece 13 kez gerçekleşen bu olayı izleme imkanı sunulacak. Park’ta 13.00 - 18.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliğe çocukların yanı sıra yetişkinlerden de yoğun ilgi bekleniyor.
 
Bornova Belediyesi “Parkta Bilim Var" konseptiyle 10-13 Mayıs tarihleri arasında da yine Büyük Park içerisinde düzenlenecek bilim şenliğinde 57 farklı etkinlik çocuklarla buluşacak. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Mevlana Toplum ve Bilim Merkezimizde her yıl binlerce çocuğumuza bilim eğitimi veriyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz bilim şenliğimiz büyük ilgi gördü. Bu yıl da 10 Mayıs’ta bilim şenliğimizi düzenliyoruz. Ayrıca Merkür’ün güneş önünden geçişini de Bornavalılara izleteceğiz. Başta çocuklarımız olmak üzere herkesi etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 02.05.2016 : 12:30

Etiketler : Merkür    Geçişi    Bornovada    Gözlenecek    Bölge   


Yorumlar

2419
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN