Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İlk Madalyalarını Aldılar

İlk Madalyalarını Aldılar
Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Atatürk İlkokulu birinci sınıf öğrencileri 7 yaşındaki Karya Akgün ile 7 yaşındaki Jasmin Nur Wunderlich, İzmir’de düzenlenen atletizm oyunlarında birinci olarak madalya sevinci yaşadı.

 

 
Geçen 29 Nisan’da İzmir Atatürk Stadı Seha Aksoy Atletizm Pisti’nde, İzmir Mersinli Lions Kulubü tarafından Naili Moran BEBESTAD 4. Atletizm Oyunları’na Bodrum Atatürk İlkokulu birinci sınıf öğrencileri Karya Akgün ile Jasmin Nur Wunderlich de katıldı. Her ikiside bir yıl önce spora başlayan iki öğrenciden Akgün, durarak uzun atlama ve bayrak yarışı, Wunderlich ise top atma ve slalom yarışlarında 7-8 yaş grubu müsabakalarında birinci oldu. İki öğrencinin oyunlardan, madalyayla dönmeleri okullarında ve bodrum’da sevinçle karşılandı.
 
İki küçük sporcunun antrenörü Selma Akgün, şimdi 5 Haziran’da Marmaris’te yapılacak yarı maraton yarışlarına hazırlandıklarını belirterek, "Karya ve Jasmin 500 metre yol yarışında mücadele edecekler. Henüz 7 yaşında olmalarına rağmen her ikisi de katıldıkları ilk müsabakalarında madalya sevincini yaşadılar. Bir yıldır yaptıkları çalışmalar boşa gitmedi. Asıl hedefimiz her ikisinin de önce küçükler ardından yıldızlarda milli takımda ülkelerini temsil etmelerini sağlamak" dedi.

Yayın Tarihi : 02.05.2016 : 09:58

Etiketler : İlk    Madalyalarını    Aldılar    Bölge   


Yorumlar

9750
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN