Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Gezi Sergisi

İzmir’de Gezi Sergisi
Gezi" eylemlerinde çektiği fotoğrafları ile tanınan Charles Emir Richards’ın Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışı ve söyleşisi İzmirler’den büyük ilgi gördü.

 

 
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da katıldığı “Barikat" adlı fotoğraf sergisi açılışı ve ardından düzenlenen söyleşide Charles Emir Richards, sergideki fotoğrafların öyküsünü anlattı. Richards’ın merakla beklenen kişisel sergisi Barikat, 31 Mayıs’a kadar Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek. Vogue Dergisi gibi dünyaca ünlü dergilere çektiği kapak fotoğrafları, reklam filmleri ve müzik klipleri ile büyük başarılara imza atan, son yıllarda belgesel fotoğrafçılık çalışmaları ile ön plana çıkan Charles Emir Richards’ın söyleşisine de yoğun katılım oldu. Richards, Gezi Parkı olayları sırasında çok zor anlar yaşadığını anlatarak, “Olaylar esnasında tesadüfen Gezi Parkı yakınlarındaydım. Bir fotoğrafçı refleksi ile çekmeye başladım. Daha sonra bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca büyük yankı uyandırdı ve uluslararası medyaya da yansıdı. Gezi olayları mesleki yaşantımın en önemli deneyimlerinden biriydi. Çok kez hayati tehlike atlattım ama, şimdi zamanı geriye alsak yine aynı şeyi yapardım" diye konuştu.
 
Teoman ile birlikte Suriyeli mültecilerinin göç hikayelerini konu alan bir klip hazırladıklarını sözlerine ekleyen Richards, bu klibi bir belgesel haline getirmek için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Söyleşi sonunda Richards, Gezi Parkı olayları sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan Barikat isimli kitabını hayranları için imzaladı.
 
 

Yayın Tarihi : 30.04.2016 : 13:38

Etiketler : İzmirde    Gezi    Sergisi    Bölge   


Yorumlar

9086
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN