Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alsancak Sokakarında Şiir Var

Alsancak Sokakarında Şiir Var
Konak Belediyesi’nin ’Şiir Sokakta Şair Ayakta’ etkinliğinin üçüncüsü Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde gerçekleştirildi. Türk şiirinin önemli isimleri Ahmet Telli, Aslıhan Tüylüoğlu, Özge Sönmez, Muzaffer Kale ve Fergun Özelli şiirlerini okudu.

 

 
Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde saat 18.00’de başlayan etkinlikte ilk sözü usta şair Ahmet Telli aldı. Şiirlerini okumaya geçmeden önce Türkiye’nin gündemiyle ilgili değerlendirmede bulunan Telli, laikliğin önemine vurgu yaptı. Şiirin her zaman laik bir tavrı olduğunu dile getiren Telli, laikliğin savunulması gereken insani bir duruş olduğunu belirtti. “Şiir laiktir" diyen Telli “Laik anlayışı kirletenlere karşı ’hayır’ diyebilmek için, her tarafımızdan kanlar aksa, yüreğimiz kan içinde olsa da savunmak zorundayız. Çünkü laikliği yok ettiğiniz zaman demokrasi diye bir şey olmaz. Laiklik bir binanın temel taşı gibidir, onu çektiğiniz zaman o bine çöker ve içindeki insanlarla beraber enkaz olur. Bu nedenle laiklik bugünlerde savunmamız gereken en insani duruştur" dedi.
 
Konuşmasının ardından iki şiirini okuyan Telli’nin ardından ’Şiir Sokakta Şair Ayakta’ etkinliği Fergun Özelli, Aslıhan Tüylüoğlu, Özge Sönmez ve Muzaffer Kale’nin şiirlerini seslendirmesiyle devam etti. Etkinliği izlemeye gelenler arasında yer alan şair Tuğrul Keskin de davet üzerine dinleyicilere sürpriz yaparak, ’Kalk’ adlı şiirini okudu. Alkışlar arasında sona eren etkinliğe katılan şairlere günün anısına çiçek armağan edildi.
 
 

Yayın Tarihi : 30.04.2016 : 11:32

Etiketler : Alsancak    Sokakarında    Şiir    Var    Bölge   


Yorumlar

6214
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN