Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fatma Efe’ye Doğum Günü Sürprizi

Fatma Efe’ye Doğum Günü Sürprizi
90 yıllık çınara vefa...

 

 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Milli Mücadele Kahramanı Saçlı Mustafa Efe’nin gelini Fatma Efe’yi, 90’ıncı doğum gününde yalnız bırakmadı. Türk bayrağı hediye edilen Fatma Efe’nin Atatürk için ’Atam Sen Ölmedin’ şiirini okuduğu sürpriz ziyarette, duygu dolu anlar yaşandı.
 
Kurtuluş Savaşı Kahramanı, Atatürk’ün en yakın dostlarından ve silah arkadaşı olan Saçlı Mustafa Efe’nin gelini Fatma Efe’ye, vefa örneği gösterildi. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve meclis üyesi Ahmet Diker, 90’ıncı doğum gününü kutlayan Fatma Efe’yi, Karşıyaka’daki evinde ziyaret etti. Sürpriz ziyareti sevinçle karşılayan Fatma Efe, konuklarıyla birlikte 9’ıncı yaş günü pastasını kesti. Fatma Efe’nin elini öpüp doğum gününü kutlayan Hüseyin Mutlu Akpınar, ona Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı hediye etti. Fatma Efe de, Başkan Akpınar’a üzerinde Atatürk işlemesi bulunan duvar halısı hediye etti.
 
ATATÜRK İÇİN ŞİİR OKUDU
 
Kutlama karşısında gözyaşlarına hakim olamayıp sevincini, "90 yaşıma girdim hayatımda bu kadar güzel bir doğum günü kutlamadım, hepinize çok teşekkür ediyorum" sözleriyle anlatan Fatma Efe, daha sonra Atatürk için ’Atam Sen Ölmedin’ şiirini okudu. Doğum günü kutlamasında, Fatma Efe’nin KARSAV Kadın Kolu Başkanı olan kızı Zuhal Efe ve ailesiyle, TRT Sanatçısı Turgay Kızıltuğ, KARSAV Türk Sanat Müziği korosu elemanları da bulundu.
 
NE MUTLU BİZE
 
Ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da "90 yaşındaki Atatürk sevdalısı, Cumhuriyet kadını, Fatma Efe’miz, Fatma Annemiz bu şiiri ezbere okuyorsa ne mutlu bize. Yüreklerimizde bu sevda ve bağlılık olduğu sürece Cumhuriyetimiz ilelebet var olmaya devam edecek. Bizler de geçmişimizden güç alarak, geleceğe daha güvenle bakıyoruz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 30.04.2016 : 11:06

Etiketler : Fatma    Efeye    Doğum    Günü    Sürprizi    Bölge   


Yorumlar

9401
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN