Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Tüp Kan Hayat Buluyor

Bir Tüp Kan Hayat Buluyor
Gündoğdu Rotary Kulübü’nün bu yıl başlattığı “Bir tüp kan Hayat Buluyor" projesinde dönemin son bilgilendirme toplantısı Narlıdere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sağlık çalışanlarına yapıldı.

 

 
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan’ın 100’e yakın sağlık çalışanına verdiği seminere ayrıca İzmir Kamu Hastaneler Birliği Güney Bölgesi Sekreteri Prof. Dr. Ayhan İzzettinoğlu, Sağlık Bakanlığı İzmir Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Eşref Okunakol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, Makedonya Eski Sağlık Bakanı İmer Selmanı, Tetova State Üniv. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kastriot Haxhirexha ve Gündoğdu Rotary Kulübü Proje Koordinatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Banu Lebe gibi isimler katıldı. Lösemi ve ileri düzey tedavi gerektiren kanser gibi hastalıkların tedavisinin yanı sıra tedaviye yanıt vermeyen durumlarda tek seçeneğin kemik iliği nakli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özcan, "Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın iş birliği içerisinde kurduğu Kemik İliği Bankası ’TÜRKÖK’e 50 yaşın altındaki her sağlıklı birey gönüllü bağışçı olabilir. Burada önemli olan nitelik değil nicelik yani bu sistemde uzun süre kalabilecek bilinçte insanlar gerekli" dedi.
 
Proje kapsamında pek çok kişiyi bilinçlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Mert Macit sürdürülebilir bir proje olarak başlattıkları halkı bilinçlendirme seminerlerinde bir tüp kan vererek hayat kurtarmanın mümkün olabileceği bilincini tüm Türkiye’ye duyuruncaya kadar çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 29.04.2016 : 12:15

Etiketler : Bir    Tüp    Kan    Hayat    Buluyor    Bölge   


Yorumlar

7220
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN