Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklu Ve Hükümlülerin Yaptığı El İşi Ürünler Sergilendi

Tutuklu Ve Hükümlülerin Yaptığı El İşi Ürünler Sergilendi
Samsun’da Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin yaptıkları el işi ürünler sergilendi.

 

Samsun’daki Ceza İnfaz Kurumları ve Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından el sanatları sergisi düzenlendi. Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda açılan sergide, tutuklu ve hükümlülerin yaptıkları el işi eserler yer aldı. Eserlerin satışı da yapıldı. Hazırlanan stantları gezenler boncuk işleme, ahşap oyma, bakır işleme, ayakkabı, dokuma gibi ürünleri inceleyip satın aldı.
 
Samsun’da Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Tahsin Gürel, tutuklu ve hükümlülerin ürettikleri ürünlerin tanıtımı için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Gürel, şöyle dedi:
 
"İl genelinde ilk defa böyle bir sergi düzenledik. Bu serginin amacı halkımıza özellikle ceza infaz kurumlarında sadece hükümlülerin cezaları çekmeleri yanında meslek sahibi olmaları amacıyla çeşitli kursların açıldığı ve bu sayede meslek sahibi olduklarını göstermek istedik. Düzenlenen kurslarla tutuklu ve hükümlülerin rehabilitasyonlarının sağlanarak bundan sonraki yaşamlarına adapte olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz."

Yayın Tarihi : 28.04.2016 : 18:57

Etiketler : Tutuklu    Hükümlülerin    Yaptığı    El    İşi    Ürünler    Sergilendi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6415
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN