Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Günde 600 Ağaç Kapasitesiyle Çalışıyor

Olivtech Zeytin ve Zeytinyağı Fuarı'nda sergilenen makinelerden biri de hasat makinesi. Günde 600 ağaç kapasiteli makine büyük ilgi çekiyor.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
Olivtech 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'nda zeytinin ağaçtan sofraya süren yolculuğundaki her aşamasına ait bir ürünü bulmak mümkün. Anta firması tarafından İspanya'dan Türkiye'ye ithal edilen hasat makinesi de bu ürünlerden yalnızca biri.
 
Bir günde 600 ağaçtan ürün alabilen makineyi Anta Genel Müdürü Ali Esmeroğlu tanıttı.  Esmeroğlu, makineye İzmirli ve Egeli zeytin üreticilerinin büyük ilgi gösterdiğini belirtirken, "Hasat makinesi aynı zamanda ceviz ve badem gibi ürünleri de toplayabiliyor ve tüm işlemler için yalnızca 3 kişinin çalışması yeterli oluyor. Ağaç sayısısı yeterince fazla olmayan üreticiler bile ortak olup makineyi almayı tercih ediyorlar." dedi. 
 
Hasat makinesinin ürünü toplarken, ağaçlara kesinlikle zarar vermediğini de dile getiren Esmeroğlu, İzmir'deki fuar atmosferinden de çok memnun olduklarını ve her yıl katılmayı sürdüreceklerini söyledi.
 
 
 

Yayın Tarihi : 28.04.2016 : 15:59


Yorumlar

3657
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN