Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova’da İyilik Dersi

Bornova’da İyilik Dersi
Üniversite öğrencileri yaşlıların alışveriş torbalarını taşıdı...

 

 
Bornova Belediyesi ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle, öğrencilerinin ders kapsamında yaşlılar için hazırladığı Dost Eli projesi hayata geçirildi.
 
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında hazırladıkları Dost Eli projesi başladı. Proje öğretmeni Doç. Hüsnü Kayıkçıoğlu ve öğrencilerden oluşan ekibin pazar yerlerindeki yaşlılara yardım amacıyla hazırladıkları projeye, Bornova Belediyesi, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile birlikte destek veriyor. Gençler hafta sonu kurulan Bornova Merkez Pazar Yeri ile Çamdibi Pazar Yeri’nde görev yaparak, yaşlıların alışveriş torbaları ve pazar arabalarını evlerine veya arabalarına kadar taşımalarına yardım ediyor. Uygulamayı beğenen vatandaşlar gençlere ve belediyeye teşekkür etti.
 
Vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmaların daima yanında olduklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Yaşlılarımız için bu projeyi hazırlayan gençlerimize teşekkür ederiz. Bu sayede kendilerine yardım edileceğini bilen yaşlı vatandaşlarımız da daha rahat bir şekilde alışveriş yapacaklar. Bornova’da üniversitelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz pek çok projemiz var. Bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor" dedi.

Yayın Tarihi : 28.04.2016 : 13:12

Etiketler : Öğrencileri    Yaşlıların    Torbalarını    Taşıdı    Bölge   


Yorumlar

8478
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN