Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Merkel’in Eşi Bursa’da

Merkel’in Eşi Bursa’da
Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in eşi Prof. Dr. Joachim Sauer, Bursa’da düzenlenen Kimyasallar Kongresi’ne katıldı. İngilizce konuşmaların yapıldığı konferans basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

 

 
Bursa Teknik Üniversitesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl kimyasallar üzerine yapılan kongreye, petrokimyanın önde gelen şirketlerinin yetkilileri katıldı. Kongrede, sürdürülebilir enerji ve alternatif yakıtlar için katalizörler, yenilenebilir kaynakların dönüşümü, hava ve su kirliliği kontrolünde kimyasal metotlar, petrol rafinasyonu ve petrokimyada yeni katalitik yaklaşımlar gibi günlük hayatı etkileyen konular ele alındı. Kongreye Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in eşi Prof. Dr. Joachim Souer de katıldı. Prof. Dr. Joachim Sauer, kongrede katalizör ve biyokatalizörler konularında yaptığı bilimsel çalışmalarını sundu.
 
Toplantının açılış konuşmasını İngilizce yapan Bursa Teknik Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Arif Karademir katılımcılara teşekkür etti. Kongrenin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Karademir, cumartesi gününe kadar devam edecek olan toplantıların Türkiye için faydalı olacağını söyledi.
 
Toplantı daha sonra basına kapatıldı.

Yayın Tarihi : 28.04.2016 : 11:37

Etiketler : Merkelin    Eşi    Bursada    Kimyasal    Kongresine    Katıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6709
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN