Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Gençlerden Oturma Eylemi

CHP’li Gençlerden Oturma Eylemi
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde CHP gençlik kolları üyesi bir grup, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Laiklik açıklamalarını oturma eylemi yaparak protesto etti.

 

CHP Gençlik Kolları üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ’Laiklik bir kere yeni Anayasa’da olmamalıdır’ sözlerini protesto etmek için Ulucami Caddesi üzerinde toplandı. ’Laiklik yıkılamaz’, ’Şeriatçı değil, Laik Türkiye’, ’Laik olmayan İsmail Kahraman haddini bil’ yazılı dövizler açan grup sloganlar attı. Grup adına açıklama yapan CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, laikliğin masa başında değil, savaş meydanlarında yazıldığını ifade ederek şunları söyledi:
 
"Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın sözleri, onurunu ve şerefini ayaklar altına almıştır. Laiklik bir devrim ürünüdür. Devletin ve toplumsal yaşamın temel taşıdır. Laikliği tartışmaya açmaya cüret edenler iyi düşünmelidir. Laiklik, o Anayasaya masa başında ya da şeyhlerin dizinin dibinde değil, savaş meydanlarında yazıldı. Laiklik 1915-1923 yılları arası yaklaşık 400 bin şehit ve bir milyon gazinin kan bedeli olarak yazıldı. Laikliğin yeni anayasada olmaması gerektiğini söyleyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman açıkça Türk milletine meydan okumaktadır. Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler ve müritler memleketi olamaz diyen Mustafa Kemal’den aldığımız görev ile laiklik düşmanı İsmail Kahraman ve onun gerici zihniyetine sahip şeriat çağrısı yapan herkese meydan okuyoruz. Laiklik yoksa hayat da yok, ekmek su gibi ihtiyacımız olan laikliğe saldıranlara karşı gözümüzü kırpmadan cevabımızı her zaman vereceğiz. Siz anayasadan laikliği kaldıramazsınız. Ama biz sizleri tarihten sileceğiz."
 
Açıklamanın ardından grup 1 saat boyunca oturma eylemi yaptı.

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 20:00

Etiketler : Chpli    Gençlerden    Oturma    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5205
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN