Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gelibolu Fosil Cenneti Olabilir

Gelibolu Fosil Cenneti Olabilir
Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’nin tarihi yapısı nedeniyle dünyanın en eski fosillerine ev sahipliği yapmış olabileceği belirtildi.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Jeoloji Mühendisliği, İzmir Ege Üniversitesi Doğa Tarihi Müze Müdürlüğü ve Gelibolu Belediyesi’nin desteğiyle Gelibolu’da üç yıl önce çalışma yapıldı. Çalışmalara, Araştırmacı Çevre Sağlığı Teknikeri İsmail Gürlen de katıldı. Daha önce 28 milyon yaşında bir balina fosili bulunan bölgede geçen hafta yeni bir buluntuya rastlandı.
 
ÇOMÜ Jeoloji Mhendistliği Bölümü Öğretim Üyesi Palentolog Yrd. Doç. Dr. Sevinç Kapan ve Ege Üniversitesi Doğa Tarihi Müze Müdürü Paleontolog Prof. Dr. Tanju Kaya ile aynı müzede görevli Yrd. Doç. Dr. Serdar Mayda, buluntuları incelemek üzere teslim aldı. İzmir Ege Üniversitesi Doğa Tarihi Müze Müdürlüğü’ne götürülmen fosillerin inceleneceği belirtildi.
 
Araştırmacı Çevre Sağlığı Teknikeri İsmail Gürlen, "10 milyon yıllık Cetotheriidae balenli balına bulgularından sonra bu araştırmacılık bende bir tutku halini aldı. Bunun sayesinde 14 çeşit fosil olgusunu Ege Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Gelibolu Belediye Başkanlığı ile ortak yapmış olduğumuz protokolle incelenmek üzere gelen yetkililere teslim ettik" dedi.

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 19:59

Etiketler : Gelibolu    Fosil    Cenneti    Olabilir    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4329
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN