Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa'da Bombalı Saldırı

Bursa'da Bombalı Saldırı
Bursa’da Ulucami bahçesi batı kapısında patlama meydana geldi. Canlı bomba ihtimali üzerindeki tahminlerin yoğunlaştığı patlamada, ilk belirmelere göre 10 kişi yaralandı. Emniyetten henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Bursa’da Ulucami bahçesi batı kapısında patlama meydana geldi. Canlı bomba ihtimali üzerindeki tahminlerin yoğunlaştığı patlamada ilk belirmelere göre 10 kişi yaralandı.  Canlı bomba ihtimalinin 25 yaşında bir kadın olduğu ve ölen kişinin o olduğu ileri sürülüyor.
 
Saat 17.25 sıralarında şehir merkezinde büyük bir patlama sesi duyuldu. Ulucami’nin batı kapısının önünde meydana gelen patlamada ilk 10 kişi yaralandı. Cami karşısındaki dükkanların camları kırılırken, vitrin parçaları ve mallar etrafa saçıldı. Şiddetli patlamanın sesinden korkan vatandaşlar, canlı bomba olduğunu sanarak kaçışmaya başladı. Ana baba günü yaşanırken, camideki vatandaşlar da korkarak Ulucami’yi tahliye etti.
 
VALİLİK'TEN AÇIKLAMA 
 
Bursa Valiliği: "İntihar bombacısı olduğu düşünülen bir bayan şahıs,  üzerindeki düzenekle kendisini patlatmıştır"
 
 
Olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye sevk edildi. Kanlar içindeki yaralılara ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Kolundan ve bacalarından yaralananlara vatandaşlar tahtadan atel yaptı. Trafik kilitlendiği için polis ve 112 ekipleri bölgeye ulaşmakta zorlandı.
 
GÖRGÜ TANIKLARI: BEYAZ DUMAN YÜKSELDİ
 
Görgü tanıkları Bursa Ulu Camii yakınında yaşanan patlamanın ardından beyaz dumanların gökyüzüne yükseldiğini söyledi.

 

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 18:03

Etiketler : haber    haberler    bursa    patlama    canlı bomba    son dakika    ben tv    kanalben       


Yorumlar

8007
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN