Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’den Kahraman Hakkında Suç Duyurusu

İzmir’den Kahraman Hakkında Suç Duyurusu
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözlerine tepki gösteren Eğitim-İş İzmir Şubeleri yöneticileri, Kahraman hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 

 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, laikliğin yeni Anayasa’da yer almamasıyla ilgili sözlerine tepki gösteren Eğitim-İş İzmir Şubeleri’nin yönetici ve üyeleri, İzmir Adliyesi’nde basın açıklaması yaptı. ’Karanlığa teslim olmayacağım’, ’Türkiye laiktir, laik kalacak’ sloganları atan gruptakiler, Kahraman’ın istifa etmesini istedi.
 
Eğitim-İş İzmir Şubeleri adına konuşan Eğitim-İş İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Bülent Turan, "Kahraman, Cumhuriyet devrimlerine karşı açıkça meydan okuyor. Milli iradenin temsil edildiği en yüce makam olan TBMM’nin Başkanı olduğunu ve tarafsız olması gerektiğini unutarak daha önce Anayasa Mahkemesi tarafından laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmakla cezalandırılan AKP’nin sözcüsü gibi davranan İsmail Kahraman, laiklik ilkesine karşı açıkça meydan okuyarak suç işlemiştir. Kahraman’ı kınıyor ve istifaya davet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkan Eğitim-İş olarak; Cumhuriyete açık bir saldırı niteliğinde olan bu eylem karşısında tüm Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyoruz" dedi.
 
Açıklamanın ardından şube başkanları, Karaman hakkında ayrı ayrı suç duyurusu dilekçelerini savcılığa verdi.

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 17:14

Etiketler : İzmirden    Kahraman    Hakkında    Suç    Duyurusu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6481
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN