Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de CHP’li Gençlerden Kahraman’a Tepki

İzmir’de CHP’li gençler, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ''Laiklik yeni anayasada olmamalıdır'' açıklamasına tepki gösterdi. Duvarlara, viyadük altlarına, köprülere sprey boyalarla yazılan sloganlarla tepkileri dile getirildi.

 

 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik yeni anayasada olmamalıdır" sözlerine tepki sürüyor. İzmir’de CHP’li gençler, dün gece duvarlara, viyadük ayaklarına, köprülere, sprey boyalarla ’Yarın güzel olsun, laiklik Türkiye’dir’, ’Laiklik özgürlük için’, ’Gençlik diktatöre karşı’, ’Bi dakika laik ol’ diye yazdı.
 
 
Gençler, Kahraman’ın tepkiler üzerine geri adım atmasını da sloganlaştırarak ’Hani Kahraman’dın İsmail R yapmışsın’ yazılı afişi astı.
 
 
CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, "Bir ülkede TBMM Başkanı, anayasada laikliğin olmamasını çok rahat bir şekilde savunabiliyor. Biz Cumhuriyet’in gençleri olarak buna izin vermeyeceğiz. Böyle bir meclis başkanını kabul etmeyeceğiz. Biz halkların sesiyiz. Kahraman’ın geçmişine bakınca bu sözlere şaşırmıyoruz. Sorun, bu zihniyetin meclis başkanı olmasıdır. Geri adım atmasına da inanmıyoruz. AKP’de böyle pervaneleri çok gördük" dedi.
 

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 11:15

Etiketler : İzmirde    Chpli    Gençlerden    Kahramana    Tepki    Yazıları    Genel   


Yorumlar

2784
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN