Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnadına Tiyatro Festivali Başladı

İnadına Tiyatro Festivali Başladı
İzmir’in Menemen İlçesi’nde bu yıl sekizincisi düzenlenen ’Menemen İnadına Tiyatro Festivali’ kapsamında çok sayıda oyun tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

 

 
Menemen Belediyesi tarafından 26-29 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen ’Menemen İnadına Tiyatro Festivali’nin ilk gününde yoğun bir katılım sağlandı. Gösteri Sanatları Atölyesi tarafından sergilenen canlı heykel performansının ardından İlker Kılıçer tarafından pandomim ve kukla gösterisi yapıldı. Menemen Belediyesi önünden hareket eden korteje, çok sayıda ünlü tiyatrocunun yanı sıra CHP’li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve protokol eşlik etti. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’na gelen kalabalık kortej, halkın büyük coşkusuyla karşıladı. Karşıyaka Gezer Dans Topluluğu tarafından meydanda sergilenen dans performansının ardından Toprak Sahne Tiyatrosu ’Önder’ adlı sokak oyununu icra etti. Festival kapsamında ’Kubilay Onur Ödülleri’ töreni, Menemen Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Ödül töreninin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından Menemen Belediyesi Kültür Merkezi’nde ’Kadavra’ adlı komedi oyunu sahnelendi.
 
Bu yıl sekizincisi yapılan festivalin geçmişinin çok eskilere dayandığını vurgulayan Festival Yönetmeni Metin Güler, tiyatroya destek veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 27.04.2016 : 11:10

Etiketler : İnadına    Tiyatro    Festivali    Başladı    Bölge   


Yorumlar

3204
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN