Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı

Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde şair Şehmus Akan, yeni çıkardığı kitabında Türk tarihini 1453 beyitlik 14’lü hece vezni ve tam kafiye ile yazdığı şiire sığdırdı.

 

Bir kurumda memur olan Şehmus Akan, ’Ecdat’ adını verdiği 3’üncü kitabını çıkardı. Akan, "Kitap, kutlu milletimizin şanlı tarihini bilinen ilk Türk kavimlerinden başlamak suretiyle; 1453 Beyit,14’lü hece vezni ve tam kafiye olarak yazılmıştır" dedi. Kitapta İskitler’den başlayarak bugüne kadarki tarihi akışın bulunduğu belirten Akan, şunları söyledi:
 
"Atalarımızın tarihte kurduğu büyük devletleri, hanlıkları, atabeylikleri, beylikleri ve günümüz bağımsız Türk devletlerini, tarihi olayları, zaferleri, büyük komutanları, liderleri, padişahları, denizcileri, ilim adamlarını, bilge şahsiyetleri, ozan, şair ve yazarları akıcı bir üslupla anlatıldı. 1453 beyitlik kitapta Malazgirt zaferinden İstanbul’un fethine, Maraş, Antep ve Urfa savunmalarından Sakarya zaferine, Başkomutanlık Meydan muharebesinden Kut’ül Ammere zaferine kadar nice destan, nice büyük şahsiyet ve tarihi olaya kitapta yer verdim."

Yayın Tarihi : 26.04.2016 : 17:03

Etiketler : Türk    Tarihini    Beyite    Sığdırdı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7300
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN