Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Terör Örgütü Turizm Yatırımlarına Engel Oluyor'

'Terör Örgütü Turizm Yatırımlarına Engel Oluyor'
Tunceli’de ’Avrupa Ortak Okul Projesi’ kapsamında ’Çemberimde Gül Oya’ el sanatları sergisi açıldı. Sergide, 81 ile ait kültürel değerler yansıtıldı. Tunceli Valisi Osman Kaymak, kentin alternatif turizm açısından önemli bir yer olduğunu belirterek, "Ancak terör örgütü bunu istemiyor, ilimize kimse gelmesin diye büyük bir gayret içine girmişler. Terör örgütü buraya turistlerin gelmesine, turizm yatırımlarının yapılmasına izin vermiyor, engel oluyor." dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından yürütülen ’Avrupa Ortak Okul Projesi’ kapsamında, ’Çemberimde Gül Oya’ adlı sergi Vali Osman Kaymak tarafından açıldı. Sergide 81 ile ait resim ve kültürel el sanatları sergilenerek halka tanıtıldı. Sergide, Tunceli’nin kaybolmaya yüz tutmuş gelenek, görenekleri, el sanatları, efsaneleri, tarihi eserleri de yer aldı. Sergiyi gezip Tunceli’ye ait değerlere ilgiyle inceleyen Vali Osman Kaymak, ilin yöresel yemeklerini de tattı. Tunceli’nin gerçekten tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu bir kent olduğunu dile getiren Vali Kaymak, "Sergide, Türkiye’nin bütün illerinden hanımların işledikleri yok olmaya başlamış değerler sergileniyor. Bu sergi Türkiye’nin 81 vilayetini geziyor. İlimizde de bu sergiyi açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Burada her vilayetin kendine özgü değerleri, el işlemelerinin yanı sıra Tunceli’nin de kendine özgü değerlerini sergilemekten büyük gurur duyduk. Tüm Tunceli halkını bu sergiyi gezmeye davet ediyorum. Bugün 81 vilayet buraya gelmiş sayıyoruz, onları misafir ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Serginin ardından kent merkezinde bir taksi durağına giden Vali Osman Kaymak ile İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, taksicilerin sorunlarını dinleyip sohbet etti. Vali Kaymak, Tunceli’nin alternatif turizm bakımından Türkiye’de bir numara olan iller arasında yer aldığını belirterek, "Bizler Tunceli için bir şeyler yapmak için 24 saat gayret içersindeyiz. İlimize yeni insanlar gelsin ve vatandaş rahat etsin, turizm gelişsin diye büyük çaba içindeyiz. Ancak terör örgütü bunu istemiyor, ilimize kimse gelmesin diye büyük bir gayret içine girmişler. Ama bunu halkımızla birlikte engelleyip terörü bitireceğiz. İlimiz tam bir saklı cennet, çok güzel ve muhteşem bir doğası var. El değmemiş, dokunulmamış bir doğa. Herkes buraya Türkiye’nin İsviçre’si diyor hem yazın hem kışın farklı güzellikler barındıran bir ildir Tunceli. Ama terör örgütü buraya turistlerin gelmesine, turizm yatırımlarının yapılmasına izin vermiyor, engel oluyor. Bizler her şeye rağmen Tunceli ilimizi alternatif turizm merkezi yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 25.04.2016 : 16:04

Etiketler : Tunceli    Valisi    Terör    Örgütü    Turizm    Yatırımlarına    Engel    Oluyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1073
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN